זכויות יוצרים - TGF
 

זכויות יוצרים - TGFזכויות יוצרים ואופן הטיפול - TGF.co.il


בקהילת הפורומים TGF.co.il, לכל גולש ישנה האפשרות לפרסם הודעות וכל תוכן אשר עולה על דעתו.
בעקבות עובדה זו, והעובדה כי האתר הינו גדול ובעל הודעות רבות, לא ניתן לפקח על כל הודעה המתפרסמת באתר ומשום כך לא ניתן לטפל בה אלא בדיאבד.
חשוב להדגיש שגם אם היה בכוחנו לפקח על כל הודעה אשר מתפרסמת, לא הייתה לנו אפשרות לדעת שהתוכן מפר זכויות, ולכן שיתוף פעולה מצד בעל זכויות היוצרים הוא הכרחי.

להלן כתבה שהתפרסמה באתר Walla! בתאריך 14-5-2007:
הפורומים לא אחראיים
בית המשפט קבע שבעלי פורומים באינטרנט לא אחראים להפרת זכויות יוצרים בידי גולשים.
בית משפט השלום בתל אביב קבע כי פורום האוכל של אורט אינו אחראי להפרת זכות יוצרים ביצירות של מגזין "על השולחן" שהועלו לאתר בידי גולשים, מאחר שהיצירות הוסרו מהאתר לאחר שאורט קיבלה הודעה על כך.
בנוסף קבע בית המשפט כי אין הצדקה לחייב באופן גורף בעל אתר שמנוהלים בו פורומים לבדוק כל הודעה ששולח משתתף בפורום. בית המשפט מצא כי העלות הכלכלית של חיוב אתרים כדוגמת פורום האוכל של אורט בגין הפרת זכות יוצרים - על אף שההודעות הוסרו לאחר קבלת ההודעה - תהיה גבוהה. בית המשפט גם פסק כי אילו היתה אורט מחויבת בעלויות אלו, היא לא היתה יכולה להמשיך לקיים את הפורומים והיה נפגע אינטרס ציבורי חברתי חשוב.
http://news.walla.co.il/?w=/4007/1106759


במידה והינך מבחין בפרסום פוגע בזכויותיך, באפשרותך לדווח לנו באמצעות טופס צור קשר באתר, תחת הנושא: "בקשה להסרת תכנים". לאחר שנקבל את הפנייה ונבחן אותה, אנו מתחייבים כי נסיר את ההודעה בהקדם האפשרי על מנת למזער את הנזק שנגרם על ידי המשתמש.


בברכת גלישה מהנה,
צוות ניהול TGF.co.il.
SEO by vBSEO