עוד קצת על קייטרינג בשרי - בלוגים - TGF
 
View RSS Feed

ניו יורק קייטרינג ודוכני מזון לאירועים

עוד קצת על קייטרינג בשרי

דירוג פוסט זה
03.03.14, על-ידי בשעה 17:37 (752 צפיות)
סוגי קייטרינג בשרי:
קייטרינג בשרי יכול להשתמש במספר סוגי בשר, או דווקא להתמחות בדרך מסוימת לעשיית בשר מסוג ספציפי. דרך אחת לעשיית בשר, על ידי קייטרינג בשרי, היא דרך של צלייה ארוכה בתנורי עישון או מעל גרילים ענקיים המכילים גחלים מיוחדים המעניקים ארומה יוצאת דופן לבשר.
לרוב, באירוע שכזה צליית הבשר מתחילה מספר שעות לפני תחילת האירוע, כך שבזמן האירוע הבשר יוצא מהתנורים או מורד מן הגריל ונפרס לעיני האורחים, אשר יכולים לבחור את הנתח הרצוי לצלחתם. תהליך זה של פריסת הבשר לעיני האורחים הוא ייחודי לקייטרינג בשרי, ובדרך כלל נעשה על ידי מקצוענים הגורמים לו להיראות כהצגה קולינארית וחווייתית גם יחד.
כאמור, כל קייטרינג בשרי בוחר להשתמש בסוגי בשרים שונים מן החי, אם זה בשר כבש, בשר בקר או דווקא בשר פרגיות, שהוא פחות יוקרתי אך משרת צרכים של קהלים או סוגי אירועים מסוימים.
חשוב בכל מקרה להקפיד כי הקייטרינג משתמש בבשר טרי ואיכותי עבור אורחי האירוע שלנו.
ניתן לברר זאת בפגישה מקדימה עם נציגי הקייטרינג וכן על ידי קבלת המלצות מאנשים שנהנו מקייטרינג בשרי זה או אחר באירוע נוסף.
דבר חשוב נוסף שיש לוודא עם נציגיו של קייטרינג בשרי ששוכרים לאירוע, הוא שצליית הבשר אכן תיעשה בסמוך לאירוע ואולי במהלכו כיוון שצלייתו לפני כן תגרום לו להיות יבש, וכן כי התוספות ואפילו היינות שיוגשו יתאימו ויאדירו את טעמו של הבשר בחיכם של האורחים.
קטגוריות
קייטרינג בשרי

עוקבים

SEO by vBSEO