זהירות, ה-"keylogger" מקליט אתכם - בלוגים - TGF
 
View RSS Feed

Muli

זהירות, ה-"keylogger" מקליט אתכם

דירוג פוסט זה
31.10.10, על-ידי בשעה 16:23 (2797 צפיות)
תארו לעצמכם מצב שבו אתם משתמשים במחשב ציבורי (זה יכול להיות בספרייה, אינטרנט קפה, שדה תעופה, בית מלון וכד') ובזמן שאתם מתחברים לחשבון הבנק, לאתרים האהובים עליכם או על מנת לבדוק דוא"ל, כל המידע שאתם מקלידים (כולל כתובת דוא"ל, שמות משתמשים וסיסמאות) נאגר אל אביזר בגודל אצבע שמחובר למחשב.

נשמע כמו סיוט אה? רק חבל שמדובר במקרה מציאותי.

אז על מה אני מדבר ולמה אני מפחיד אתכם כל כך?
מדובר באביזר אשר נקרא "keylogger", שנראה כמו "דיסק און קי", את אותו "keylogger" מחברים בין המחשב לבין המקלדת כך שכל המידע שמוקלד עובר ונאגר ב-"keylogger" בדרך אל המחשב.אז מה ניתן לעשות על מנת לא ליפול ברשת? (האינטרנט)

1. תעיפו מבט אל חלקו האחורי של המחשב, אם אותו רכיב מחובר בין המקלדת למחשב, הרי שהוא אוגר לתוכו את כל ההקלדות שלכם - כולל כתובות דוא"ל, שמות משתמשים וסיסמאות - לכן הייתי ממליץ שלא להשתמש באותו מחשב ואף לדווח על כך.2. ככלל, אני ממליץ שלא להשתמש במחשבים ציבוריים לצרכים רגישים ואישיים, אלא רק על מנת לגשת למידע כללי באינטרנט.
אם לא רואים את האביזר מחובר למחשב אסור להניח שלא מקליטים את ההקלדה שלכם במחשב ציבורי. אנשים שעוסקים בגניבת זהות יכולים להתקין תוכנה במחשבים ציבוריים שתקליט את כל מה שאתם מקלידים.


שמרו על עצמכם ברשת,

מולי בן דוד.

תגובות

עוקבים

SEO by vBSEO