מכשירי שמיעה - בלוגים - TGF
 
View RSS Feed

advashalev

מכשירי שמיעה

דירוג פוסט זה
13.01.21, על-ידי בשעה 15:30 (36 צפיות)

מכשירי שמיעה

מכשירי שמיעה מדנט הוא מכשיר טכנולוגי שנועד לעזור ללקויי שמיעה. הוא מגביר את עצמת הקול שאותו הוא קולט. מוצר זה חשוב ועוזר לצמצום הפערים בחברה שלנו. כיום גם לקויי ראייה שלא יכולים לשמוע ולהסתדר בחברה, יכולים להשתמש במכשירי השמיעה ולהיות כמעט ללא מגבלות או הבדלים.
לצפייה בקטלוג מכשירי שמיעה

קהל היעד של מכשירי שמיעה הוא:


ü אנשים מבוגרים שעם השנים איבדו את יכולות השמיעה שלהם.

ü לקויי שמיעה, אנשים שנולדו עם הבעיה ולא שומעים בצורה רגילה.
ü חירשים שלא שומעים בכלל.
ü אנשים שעברו תאונה שגרמה ליכולת השמיעה שלהם להתדרדרסוגי מכשירי שמיעה
  • לא כל מכשירי השמיעה פועלים ומתפקדים בצורה זהה. יש כמה וכמה סוגים שונים של מכשירי שמיעה שמתאימים בהתאם לבעיה של האדם שאותה הוא צריך, כמובן שהעלות משתנה בין הסוגים.
  • - המכשיר הנפוץ והרגיל הוא מכשיר ה""BTE מכשיר זה תלוי מאחורי האפרכסת.

  • - ישנם גם מכשירים שנמצאים בתוך באפרכסת עצמה ושגודלם קטן יותר. הראשון נקרא "ITE" והוא כולו נמצא בפנים. יש גם מכשיר שבולט יותר לעין שנקרא "ITC".
  • - ישנם מכשירים הפועלים ביחד עם תעלת האוזן, הראשון מסווה בתוכה בעיקר בגלל גודלו הקטן והוא נקרא "CIC", ועוד מכשיר שגם נמצא מאחורי האפרכסת ומעביר את הקול לתוך תעלת האוזן שנקרא "Mini BTE"

  • - עוד סוג מכשיר שנחשב מיוחד יותר, הוא מכשיר המורכב על משקפיים או קשת לשיער, והוא מרטיט את העצם שנמצאת מאחורי האוזן בהתאם לקול.העלות ועזרה במימון מכשירי השמיעהעלות המכשירי שמיעה אמנם משתנה בין סוג המכשיר, אך כך ו כך יוצא שהמחיר כבד ויקר. כמובן שאנשים רבים שזקוקים למכשירי שמיעה זכאים לסבסוד ועזרה במימון המכשירים. מי שמעניק את הספסוד הן קופות החולים. גודל העזרה ניתנת על פי תנאי הביטוח.

מי הם הזכאים לקבלת המימון והעזרה?


העזרה ניתנת למבוטחים בקופות החולים, כאלה שעברו את גיל 18. כמובן שהם צריכים לקבל אבחון רפואי ממכון שמיעה שיקבע כי הם זקוקים למכשיר שמיעה.בנוסף לזה, רמת העזרה במימון נקבעת לפי הגיל של הנזקק, בגילאים הצעירים יותר, כלומר 18-51 ובגילאים המבוגרים ביותר, 65+ מקבלים ספסוד על סך של כ3,558 שקלים לכל אוזן אחת לשלוש וחצי שנים.ולגילאים 51-65 הספסוד הוא על סך של 1,043 שקלים אחת לשנה.
כאלה שלא מבוטחים זכאים לקבלת מכשיר שמיעה מהדגם בקטגוריה הבסיסית ביותר

תגובות

עוקבים

SEO by vBSEO