אופניים חשמליות לבני נוער - האם כדאי? - בלוגים - TGF
 
View RSS Feed

gorzan

אופניים חשמליות לבני נוער - האם כדאי?

דירוג פוסט זה
14.10.15, על-ידי בשעה 09:45 (791 צפיות)
האופניים החשמליות הפכו לכלי רכב פופולרי מאוד בשנים האחרונות, ועל פי ההערכות נעים בכבישי ארצנו (ובשבילים, ולמראה הצער גם על מדרכות רבות) כ-150,000 זוגות אופניים כאלה. בפרט מבוקשים האופניים עם המנוע הצנוע אבל האפקטיבי בקרב בני נוער - ונשאלת השאלה האם באמת הדבר כדאי.
מצד אחד מדובר בפיתרון תחבורה מצוין: ראשית הוא זול ביחס לקטנוע או מכונית, הן בשלב הרכישה והן מבחינת העלות השוטפת (אין צורך בביטוח או בדלק); שנית, הוא ידידותי לסביבה וכל מי שכבר מודע לכך שאם לא נתעורר כדור הארץ פשוט ייגמר מבין שחובה לעבור לפתרונות תחבורתיים לא מזהמים; ושלישית, עם אופניים אלה ניתן להגיע במהירות ובנוחות לכל מקום בטווח של 15-20 ק"מ (וגם למרחקים גדולים יותר במידת הצורך).
יחד עם זאת, ישנה גם בעיה מובנית ברכיבת על אופניים חשמליות בגיל צעיר: בני ה-14 עד 16 רשאים לרכב רק בשבילי אופניים, ואלה פשוט לא מספיק נפוצים עדיין - כך שהרוכבים הצעירים חייבים בעצם לדווש על המדרכות ולסכן את עצמם ואת הולכי הרגל. בני ה-16 ומעלה כבר יכולים לרכב גם בכבישים, אולם שם הם חשופים יחסית, וגם זה אינו מצב אידיאלי.
נקודה נוספת שחשוב לקחת בחשבון היא שאין צורך ברישיון כדי לרכב על אופניים חשמליות - מצד אחד יתרון אבל מצד שני הדבר עלול להוביל להתנהגות שגויה בכביש, ועל ההורים מוטלת האחריות לוודא כי הילד מספיק בוגר ומיומן כדי לעשות זאת.
קטגוריות
ללא קטגוריה

תגובות

  1. gorzan's Avatar
    היי אני ממליץ על חברת גריין ביק
    אופניים חשמליים מהירות

עוקבים

SEO by vBSEO