TGF.co.il - הרמטכל בני גנץ באגרת ליום השואה
 
+ תגובה לנושא
מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2
עוד |
 1. -moSko- מנותק/ת מנכ"לית האתר לשעבר
  תאריך הצטרפות
  22.02.2008
  שם פרטי
  :]]]
  הודעות
  9,661
  בלוג פוסטים
  14
  #1

  הרמטכ"ל באגרת ליום השואה: העם היהודי לא יעמוד עוד חסר הגנה

  רא"ל בני גנץ כותב למפקדי וחיילי צה"ל לציון יום הזיכרון לשואה: "עוצמתנו הצבאית וחוסננו המוסרי יעמדו לנו מול אתגר רב זירתי מורכב ביותר"
  תאריך: 18/04/2012,
  הערב, יום הזיכרון לשואה ולגבורה, עומדים אנו, חיילי צה"ל ומפקדיו כולם, ומצדיעים בדממה כואבת לזכר גבורתם של מיליוני נשים, גברים וילדים, שנאלצו לחוות את התופת הנורא ההוא. ביום הזה אנו זוכרים ומזכירים את גיבורי המרידות בגטאות ובמחנות ההשמדה, את הפרטיזנים שיצאו ליערות ונשק בידם, את הלוחמים היהודים שהסתערו אלי קרב ואף נהרגו במאבקם בנאציזם, ברודנות ובגזענות, בדמותה המכוערת ביותר.
  אנו מעלים את זכרם של אנשים שעמדו איתן, שמרו על צלם אנוש ותמכו ביקיריהם, כמה שיכלו, מול מכונת המוות האכזרית והלכו בצער לקראת מותם כיהודים גאים, כבני אדם במלוא מובן המילה.
  אנו נושאים עינינו גם למי שעשו כל שיכלו כדי להינצל מן הזוועות, למי שהתגברו על הרעב ועל המחלות, עברו את ה'אקציות' ואת ה'סלקציות' וחמקו מקנה הרובה ומתא הגזים. הם שרדו כדי לספר את סיפורם, כדי שהעולם כולו יזכור, ולא ישכח, כדי להקים בית לאומי לעם היהודי, כדי להיות לו חומת מגן וכדי לומר בביטחון: "לעולם לא עוד".
  אנו מצדיעים לכל אחד ואחת מהם, על גדולתם הייחודית מול המציאות הבלתי אפשרית שבה היו נתונים. הם התשובה הנצחית לתורת הגזע האנטישמית, שניסתה לתאר את היהודי כ"תת-אדם", לתעמולת הנאצים בשלטי החוצות ולקריקטורות בשערי העיתונים.
  הם נתנו ביטוי שאין למעלה ממנו לפניה השונים של המילה "גבורה". הם דוגמה ומופת לאדם העליון האמיתי, כדברי החלוץ וההוגה היהודי, אהרון דוד גורדון: "האדם העליון צריך להיות באמת עליון, לא עליון על אחרים, על קטנים, לא שליט, אלא עליון מצד עצמו... הוא אדם בצלם, הוא אדם-אדם".
  צה"ל שואב מזכר השואה והגבורה את העוצמה הצבאית ואת החוסן המוסרי אשר מכוונים אותו בכל צומת הכרעה בדרכו, ואשר דוחפים אותו לניצחון פעם אחר פעם. תעצומות הגוף והנפש הללו נמצאות עמנו בכל עת וביתר שאת בשעות אלו – שבהן רוחות המהפכה מערערות את יציבות המזרח התיכון, ויוצרות אתגר רב זירתי מורכב ביותר, כשברקע אנו עדים לניסיונות לפגוע במדינת ישראל, בתושביה וביהודים באשר הם.
  אנו, בניהם, נכדיהם וניניהם של הניצולים, ניצבים כעת במדי צה"ל, כמגיניה האיתנים של מדינת ישראל – מדינה שהייתה ועודנה תמצית תקוותם וחלומם.

  ביום זה של חשבון נפש נחדש פעם נוספת את ברית הדורות שבנינו לבין מי שחזו את זוועת השואה מבשרם ואת ההבטחה, ששוב לא יעמוד בן העם היהודי חסר הגנה.


  *קרדיט ל-/www.idf.il/
  תצטרפו אלינו, פורטל הצעירים הישראלי בפייסבוק - כאן.
  -
  אתה מוזמן להצטרף לצוות TGF ולבחור פורום מעשרות הפורומים הנמצאים באתר ולהצטרף לאלפי המשתמשים האיכותיים הנמצאים בקהילה, הנהנים מיחס אישי ואוהבים לנהל ולתרום לפורום.
  הכל בלחיצה אחת - כאן.
  _________________________________________________

  קטגוריות שימושיות:

 2.  
 3. נושאים אחרונים
 4. alder123 מנותק/ת TopGear Baby
  תאריך הצטרפות
  14.07.2011
  הודעות
  12
  #2


 

המבקרים מצאו דף זה ע"י חיפוש המילים:

SEO by vBSEO