#1

לפני שנה וחצי התפוצצה באיטליה פרשיית השוחד המדוברת, שהעיבה קשות על תדמיתו של הכדורגל האיטלקי בכלל והסריה A בפרט. כזכור, מיובנטוס נשללו האליפויות מ-2005 ו-2006, אינטר הוכתרה כאלופה, אך עם טעם לוואי חמצמץ.

את העונה שעברה, פתחה יובה בסריה B, מילאן התחילה את העונה עם מינוס 15, ערערה על העונש, שהופחת ל-8 בלבד. אמנם הרוסונרי, לא ליקקו דבש בליגה, אבל תואר הצ'מפיונס ליג הוא בהחלט סיבה טובה לגאווה בעונה שכזו.

אינטר? לקחה שוב את האליפות, אך עדיין, אליפות עם "כוכבית", הטעם החמוץ לא עבר. כשמילאן ויובה לא בסביבה, אין ספק שהתואר מאבד מהיוקרתיות, שגם ככה קרנה ירד, לעומת הליגה הספרדית והפרמייר ליג האיכותיות יותר.

אותה פרשה ארורה, הותירה את הכדורגל האיטלקי עם כתם שייקח שנים למחותו. עזבו את המכות שחטפו הקבוצות הנענשות, תתעלמו לרגע מחוסר התחרותיות שהפך את הליגה למשעממת. האמון הבסיסי של אוהדי הכדורגל בליגה הזו, נפגע מאוד.קאקה ואינזאגי. לא מסכנים את אינטר (רויטרס)

נכון, השחיתות בכל מקום, ליגה, ענף או כל תחום שמעורב בו כסף גדול, אפילו בטניס, תשאלו את דוידנקו. הבעיה הופכת לקשה, כאשר נפתחת עונה, האלופה ידועה מראש (ולא מסיבות מקצועיות), בעיקר בגלל שהמתחרות העיקריות שלה, מלקקות עדיין פצעים שטרם הגלידו.

התקווה האיטלקית, טמונה במילאן. הרוסונרי הראו שחוסנם המנטאלי עצום, עם הזכייה האחרונה בליגת האלופות, אך במרתון לראשות הסריה A, כשלו ללא תנאי.איברהימוביץ'. יחגוג השנה עוד אליפות (רויטרס)

שנת 2008 בפתח, 17 מחזורים חלפו מפתיחת העונה ואינטר ללא הפסד. יובה התחילה את העונה כשווה בין שוות, למילאן אין תירוצים ומסתמן שהאליפות תישאר במילאנו, אצל הנראזורי כמובן. יש עוד ליגה ארוכה? ספרו את זה למישהו אחר.

סוף סוף יוכלו לחגוג באינטר אליפות, בלי שום "כוכבית", הטעם החמוץ יתחלף במתוק ומסע מוצלח בליגת האלופות, יפטרו את הנראזורי מהתדמית הנוראית של לוזרים נצחיים.

קרדיט לONE