#1

1. רשת סלולארית: אמנם באייפוד טאצ' אתם מקבלים אפשרות גלישה אלחוטית ב WiFi אבל אם אין רשת כזו בנמצא אתם תקועים - אין לאייפוד טאצ' שום אפשרות לגלוש בדרך אחרת (אפילו לא blue tooth שמכשירים אחרים כוללים ומאפשרים לגלוש דרך הטלפון הנייד שלכם - למשל ה N800 של נוקיה)

2. תוכנת דואר אלקטרוני: האייפוד טאצ' חסר את תוכנת הדואר שיש באייפון, אמנם אתם תמיד יכולים לעבוד עם gmail ישירות מספארי, הדפדפן המצורף, אבל אם אין לכם WiFi אתם לא יכולים לשלוח דואר כי אתם לא יכולים להתחבר ל-Gmail
.


3. יומן: האייפוד טאצ' כולל תוכנת יומן, אבל משום מה באפל החליטו להוריד את האפשרות להוסיף פגישות לאייפוד ישירות ולכן תוכלו לראות את הפגישות שלכם, לסנכרן אותן מה PC / MAC לאייפוד אבל לא תוכלו להוסיף פגישות ישירות לאייפוד (ואחר כך שהפגישה תעבור ישירות למחשב) - אני מניח שאם קצת לחץ שלנו על אפל יש מצב לקבל את האפשרות הזו חזרה בעידכון תוכנה פשוט.

4. פנקס רישום: תוכנת פנקס רישום שמאפשרת לכתוב עם האייפון נעלמה מהאייפוד טאצ', אמנם עם חיבור לאינטרנט אפשר לכתוב הכל אבל לא תמיד יש לכם WiFi בסביבה ולכן לא תמיד תוכלו להתחבר לאן שהוא כדי לכתוב את מה שבדיוק עלה לכם לראש ולא רציתם לשכוח.

5. BlueTooth: האייפון כולל BlueTooth רק לצורך חיבור דיבורית ומן ההגיון שלא יהיה אותו באייפוד טאצ', אמנם רבים מקווים שאולי הצי'פ עצמו נמצא והוא פשוט לא מאופשר בתוכנה מה שיאפשר להאקרים השונים לפרוץ את העניין. נכון לעכשיו האייפוד טאצ' מגיע מהמפעל ללא שן כחולה. (שזה אומר אין אוזניות אלחוטיות ואין גלישה דרך טלפון חיצוני...)

6. המסך: אמנם נתוני המסך דומים מאוד אבל הרבה מאוד מקומות ברשת טוענים שאיכות המסך של האייפוד טאצ' נמוכה מהאייפון, אמנם לא יצא לי לראות בעין אייפוד טאצ' אבל זה מאוד חבל כי האייפון שראיתי נראה מצויין והמסך שלו מאוד מאוד איכותי.

7. כפתור חיצוני לווליום: האייפוד טאצ' מגיע ללא כפתור ווליום ולכן, שלא כמו באחיו הגדול האייפון, על מנת לשנות את הווליום יש להוציא את המכשיר ולהשתמש בממשק שעל מסך המגע.

8. מצלמה: כן, אין מצלמה באייפוד טאצ' (למרות שתמונות שהעברתם מהמחשב אפשר גם אפשר לראות בכיף)

9. מפות, מזג אוויר, נתוני בורסה: כל התוכנות האילו לא קיימות באייפוד טאצ' וחבל.

10. דוק: האייפון מגיע עם דוק מכובד לשים עליו את האייפון אבל האייפוד טאצ' מגיע עם חתיכת פלסטיק קטנה לתיאום האייפוד ל universal dock. בנוסף אבל תקבלו עוד מעמד פלסטיק שמאפשר להעמיד את האייפוד על שולחן - נוח מאוד כשרואים וידאו...