#1

חובבי הכדורגל בוודאי כבר החלו לשכוח את פרשת הקלצ'יופולי באיטליה, שהתפוצצה ברעש גדול בקיץ 2006 ופגעה חזק במוניטין של הכדורגל האיטלקי. הפרסומים בעיתונות עם תמלילי השיחות של מנהלי קבוצות הכדורגל הבכירות הביאו לכך שמיובנטוס נשללו שתי אליפויות והיא הורדה ליגה ואילו ארבע אחרות - פיורנטינה, רג'ינה, מילאן ולאציו - החלו את העונה עם הורדת נקודות. פסק הדין של צוות השופטים שינה לחלוטין את מאזן הכוחות בכדורגל האיטלקי ונדמה היה שלשנים רבות.


לצד האספקט הספורטיבי היה לפרשה גם אספקט פלילי. מה שהביא להתערבות של הפרקליטות האיטלקית בנוגע להונאות בסכומים גדולים שקשורים לעניין. בשבת האחרונה השופט אדוארדו דה גרגוריו החל בדיונים בשאלה האם ראוי להעביר את הנושא לבית משפט פלילי. היה וב-8 בפברואר הוא יחליט בחיוב, הרי ש-37 החשודים יעמדו לדין ועשויים לקבל את העונשים הקבועים בחוק לעבירות מסוג זה.


נוסף על כך, בית המשפט ידון ב-18 תביעות מצד מספר ארגונים ואנשים. בין התובעים נמצאים הועד האולימפי האיטלקי, התאחדות הכדורגל, איגוד הכדורגלינים המקצועיים וכן שישה מועדוני כדורגל. צד נוסף הוא עו"ד אורלאנדו נבארה שמייצג שני תובעים. ב-2004 הימר מרשו, אלברטו קייפוסקי, בסכום של 999 יורו על אינטר כאלופת אותה עונה. הצלחה שלו הייתה מביאה לו 2,247 יורו. עכשיו הוא תובע פיצוי של 2,122 יורו. תובע אחר, לוקה מאמוליטי, דורש לפצות אותו על הוצאותיו על רכישת חבילת השידורים של SKY וכן תוספת של 10 מיליון יורו על עוגמת הנפש - אולי על אובדן האמון בתמימותו של הספורט.

קרדיט לוואלה