#1

דעה: כל עוד המגנים של מכבי תל אביב לא יתמכו בהתקפה, לא יהיו לה אופציות אופנסיביות כאשר המשחק תקוע. גם קלמי סבן לא מככב בצהוב מאז שהגיע

מלבד חוסר בתנועה ללא כדור ומספר מועט מדי של אימונים, הכדורגל הישראלי לוקה במשחק ההתקפה של המגנים. כל חובב כדורגל יודע, שכאשר הקבוצה ללא הכדור, המגנים צריכים להיות בעמדה ההגנתית שלהם. כאשר הקבוצה זוכה בכדור, המגנים חייבים לעבור את החצי ולשמש כמתקיפים לכל דבר.
במשחק של מכבי תל אביב מול הפועל חיפה בקרית אליעזר, היה ניתן לראות בבירור את הטקטיקה הקלוקלת של הצהובים: המגנים יואב זיו וקלמי סבן עשו אמנם עבודה הגנתית סבירה, אך לא תמכו כלל במשחק ההתקפה.


יואב זיו. לא יודע לתמוך בהתקפה (עמית מצפה)

קיים הבדל עצום בין הבלמים לבין המגנים של מכבי תל אביב. בעוד סאבו פאביצ'ביץ' וניבאלדו הם רכש מצויין ומהווים סלע איתן במרכז ההגנה, סבן וזיו לא משדרגים את המשחק של מכבי תל אביב ואף גורמים נזק מאז הגיעו בקיץ בהרבה כסף. אני בטוח שרוני גפני ויובל שפונגין היו עושים עבודה לא פחות טובה.
יש בעיה מאוד בסיסית ביואב זיו. הוא משחק בעמדת המגן השמאלי אך הוא לא מגן ובטח שלא שמאלי. בהפסד של נבחרת ישראל מול נבחרת קרואטיה, זיו היה חלש כהרגלו, וגם כאשר הצטרף להתקפה וקיבל כדור גאוני מגילי ורמוט במצב של 0:0 הוא לא הצליח להבקיע.


קלמי סבן. טוב מיואב זיו אך לא בולט העונה (עמית מצפה)

זיו הגיע בשנת 2000 ממכבי חדרה למכבי חיפה כחלוץ מבטיח. בהמשך הקריירה הוא הוסב להגנה, בעיקר בשל המהירות שלו ובשל המחסור בשחקנים באותה עמדה בעייתית. קשה למצוא מגן שמאלי אך מכבי תל אביב לא היתה צריכה להתפשר על שחקן "פרווה" כמו יואב זיו. הוא היה לא רע בתקופתו בבית"ר ירושלים ואולי זה מעיד על חולשתה של הליגה הבכירה בישראל.
באופן כללי, האנמיה של הצהובים ב-0:0 בקרית אליעזר לא נבעה רק מחולשת המגנים. גם היכולת המזעזעת של רוברטו קולאוטי בחוד לא תרמה למצב הרוח בקרית שלום. מלבד מאור בוזגלו, צמד הבלמים ולירן שטראובר, אף שחקן לא באמת רצה להעלות את מכבי ת"א למקום הראשון.
קרדיט לONE - מספר 1 בספורט