#1

מאמן רוסיה טען שלבריה"מ הגיע לנצח את ארה"ב ב-72', עמיתו ניצל זאת כדי לחמם לקראת רבע הגמר

תמונת חצאי גמר אליפות העולם תושלם מחר (חמישי), עם שני משחקים מסקרנים נוספים. במשחק הראשון ינסה דייויד בלאט להפתיע את נבחרת ארצות הברית עם רוסיה המשתפרת שלו, במשחק שמרכז תשומת לב רבה בארצו של הדוד סם בעיקר הודות למאמן האמריקאי-ישראלי של הרוסים, ולאחר מכן תרצה ארגנטינה להמשיך במומנטום מהניצחון האדיר על ברזיל ולחלוף גם על פני ליטא בדרך לארבע האחרונות במונדובאסקט.

ארצות הברית - רוסיה

פרט לגמגום בודד מול ברזיל, האמריקאים צלחו עד כה את הטורניר בקלי קלות, שמעודדת ובמקביל מרתיעה את אוהדיה בבית. נבחרת החלומות על גלגוליה השונים חוותה על בשרה מפלות כואבות שהגיעו אחרי טיולים חסרי התנגדות, והמשימה של מייק ששבסקי לקראת עוד משחק נוח על הנייר מול רוסיה המפתיעה היא בעיקר למצוא דרך להמריץ את שחקניו.

מי שסיפק לקואץ' K את התמריץ הנדרש היה דווקא דייויד בלאט, שסיפר איך בכה כילד אחרי ההפסד השנוי במחלוקת של ארצות הברית לברית המועצות באולימפיאדת 1972, בו הפסידו האמריקאים אחרי שערוריית שיפוט וסירבו לקבל את מדליות הכסף, אך עם השנים התבגר והבין שלסובייטים הגיע לנצח במשחק. "הוא רוסי", ניצל ששבסקי את ההזדמנות כדי להחיות את האמוציות מימי המלחמה הקרה, מבלי להציץ בדרכונו של בלאט. "אני בטוח שעד היום העיניים שלו כבר התייבשו מהדמעות, והוא יכול לחשוב מה שהוא רוצה לחשוב".


בצד המקצועי הקפיד בלאט להנמיך עד כמה שניתן את הציפיות מהסגל הצעיר שלו, שדרס בשמינית הגמר את ניו זילנד 56:78. "אני נוטה שלא להיסחף אחרי מחשבות לא ריאליות", אמר בלאט. "ואני לא יודע עד כמה ציפייה לניצחון על ארצות הברית היא ריאלית. למרות זאת אני רוצה שנבוא לשחק היטב, ולא נוותר מראש. אנחנו צריכים לעשות הרבה דברים מיוחדים כדי להישאר במשחק, אבל אני לא קוסם".

קרידט לוואלה