#1

אנצו זידאן בבעיה קשה. בנוסף לאזרחות הצרפתית, הבן של אגדת הכדורגל זינדין זידאן מחזיק באזרחות ספרדית. זידאן ג'וניור בן ה-15 משחק בקבוצת הנערים של ריאל מדריד ומתגורר עם הוריו בעיר הבירה. לאנצו יש דרכון ספרדי משום שסבו וסבתו ילידי העיר אלמריה.

אנצו מתופקד כקשר ומזכיר בסגנון משחקו את אביו, שהוביל את נבחרת צרפת לזכיה בגביע העולם לפני 12 שנים. הבן של זידאן מחוזר על ידי הנבחרות הצעירות של ספרד וצרפת שרוצות לזמן אותו למשחקים בין-לאומיים. בקרוב האב ובנו יצטרכו לקבל החלטה גורלית: באיזו נבחרת ישחק אנצו?

המאמן של נבחרת ספרד עד גיל 16, סנטי דניה, שם עין על הכישרון הצעיר ומעוניין לצרף אותו לסגל הנבחרת. המנהל המקצועי של ריאל מדריד, חורחה ולדאנו, התלהב מהילד: "הוא כמו השתקפות של אבא שלו על המגרש".

בכל מקרה, על פי חוקי פיפ"א זידאן הצעיר יוכל להתחרט עד שיזומן לנבחרת בוגרת. אם ייבחר לייצג את צרפת בנבחרות הצעירות, הוא יוכל בבוא היום לייצג את ספרד בנבחרת הבוגרת.

גם אחיו של אנצו, לוקה זידאן, משחק באחת הקבוצות הצעירות של ריאל מדריד וככל הנראה יעמוד בפני אותה התלבטות של אחיו. הבנים הקטנים יותר של זיזו, תיאו ואליאס, עשויים ללכת בעתיד בדרך של אביהם ולשחק כדורגל למחייתם.

קרידט לone