#1

מאמן מכבי חיפה, אלישע לוי, פרסם את ההרכב שיפתח ב-19:00 מול דינמו מינסק בסיבוב המוק' ה-3 של הליגה האירופית. קטן: "באנו כדי לעבור שלב"
במזג אוויר חם, השלימה מכבי חיפה היום (חמישי) את ההכנות לקראת משחק הגומלין הערב מול דינמו מינסק בשלב המוקדמות השלישי של הליגה האירופית (19:00). הירוקים מגיעים עם יתרון של 0:1 מהמשחק הראשון ומקווים לעלות לפלייאוף של המפעל, בתקווה להגיע גם לשלב הבתים.
בשעה 11:00 בבוקר התייצבו השחקנים לאימון קל, לאחריו התכנסו לאסיפה טקטית.במהלך האסיפה הטקטית צפו השחקנים הירוקים במשחק הראשון מול מינסק. המאמן אלישע לוי הזהיר את חניכיו: "שחקני מינסק יגיעו מהרגע הראשון במטרה ללחוץ. אתם צריכים להיזהר מהמתפרצות שלהם".


"אנחנו קבוצה טובה יותר", הסביר המאמן לירוקים. "אם אתם רוצים להמשיך ולשחק באירופה צריך לדעת לעבור את המשחק".
שעות ספורות לפני שריקת הפתיחה, פרסם המאמן את ההרכב כשהקשר אייל גולסה יפתח בעוד שאדריאן סילבה ימשיך להמתין להזדמנות שלו על הספסל. גם מוחמד גדיר נותר מחוץ ל-11 כשאת החוד הירוק יובילו יניב קטן וו-לאדימיר דבאלשווילי. גם תומר חמד יקווה לקבל צ'אנס מהספסל.
את עמדת המגן הימני יאייש אייל משומר, שיחבור לקאנוטו ומיימון במרכז ההגנה. גם פיטר מסיללה, שעשוי לעזוב בקרוב, יפתח כשהמטרה המוצהרת של הירוקים היא לא לספוג שער, דבר שיבטיח להם את המקום בפלייאוף הליגה האירופית.
בקרב השחקנים יש תכונה גדולה מאוד לקראת המשחק. אף אחד במכבי חיפה לא מעלה בדעתו את האפשרות לסיים את הסיפור האירופי בשלב כזה של העונה. הדחה עלולה לחזור כבומרנג לחיפה ולהוות "גיבנת" לאורך העונה שקשה יהיה להסירה.
"הספקנו לחוש את האווירה", הסביר הקפטן יניב קטן לאתר הרשמי של הקבוצה. "אנחנו עומדים לשחק מול קבוצה שנהנית מיתרון ביתיות ונעשה הכל כדי לחלוף על פניהם בדרך לשלב הפלייאוף ולהשתתפות בבתים".
"יש לנו קבוצה צעירה ומתגבשת. אני סומך על חבריי שישקיעו את הכל כדי שנעבור את המשחק הקשה במינסק", הוסיף קטן.
שחקני מכבי חיפה. מקווים לחזור עם כרטיס לשלב הפלייאוף (דרור עינב) בקבוצה משוכנעים שבהחלט ניתן לעבור את המשחק. אחד השחקנים הסביר: "אין סיבה שלא נעשה זאת. מדובר ביריבה שעל הנייר פחות טובה מאיתנו. הוכחנו במשחק הראשון את העליונות שלנו ואנחנו מודעים לצורך להמשיך את המסורת שלנו באירופה".

למכבי חיפה לא התלוו הפעם אוהדים. בהנחה שהקבוצה תעבור את מינסק, היא תייחל להגרלה נוחה בסיבוב הבא, עד אז היא מקווה להתחזק בבלם ובחלוץ.
ההרכב הפותח: אמיר אדרי, אייל משומר, איגנסיו קאנוטו, שי מימון, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, גוסטבו בוקולי, ליאור רפאלוב, אייל גולסה, יניב קטן, ולדימיר דבאלשווילי.


קרדיט לONE