#1

רגע לפני אחד המשחקים החשובים של הפועל בזירה האירופית, התראיין גוטמן במסע"ת לקראת המשחק. "כבר עמדנו עם הגב לקיר במשחקים מאד חשובים, נגיע מרוכזים", אמר. 1000 כרטיסים נותרו למשחק. צפו בתמונות ובוידאו


אלי גוטמן במסיבת העיתונאים הערב. צילום: גיא חזקיהו, אדום עולה

הפועל תל-אביב ערכה הערב את מסיבת העיתונאים המסורתית לקראת המשחק החשוב והמכריע מחר, מול אקטובה הקזחית במסגרת מוקדמות ליגת האלופות. נוכח ההפסד 1:0 במשחק הראשון, האדומים חייבים למחוק את הפיגור ולנצח בהפרש של יותר משער אחד על מנת להעפיל לשלב הבא במפעל.

בפתיחת מסיבת העיתונאים ציין דובר המועדון, גבע תלם, כי עד כה נמכרו 11,000 כרטיסים והנותרים יימכרו בקופות ביום המשחק. בהתייחסות לעובדה זו פתח המאמן את דבריו: "אין לי ספק שהקהל שלנו ידחוף אותנו מהדקה הראשונה ולא משנה איזו סיטואציה תיווצר. אנחנו זקוקים לגב מהאוהדים שלנו"."הפועל כבר עמדה עם הגב לקיר במשחקים מאד חשובים, הקהל הזה נתן לנו את הדחיפה וידענו להחזיר בדמות משחק בלי פשרות במגרש", הוסיף גוטמן. "התוצאה איתה חזרנו מקזחסטן כמובן שלא משרתת אותנו, אבל אחרי 24 שעות קיבלו את הגב של הבעלים בדמות שקט נפשי והבנה שאין לנו צורך לדאוג".

באשר ליכולות המקצועיות של אוקטובה הוסיף המאמן: "יש לנו משחק נגד קבוצה טובה, מאומנת, עם מספר שחקנים טובים בעמדות מפתח. אנחנו נקיים היום אסיפה עם תמונות מהמשחק הקודם, נבוא מחר לבלמפילד מרוכזים ומפוקסים, ונשחק את הכדורגל שלנו".

באשר לקשיים שהערימו הקזחים על הקבוצה במשחק הראשון הדגיש גוטמן: "אנחנו לא מתעסקים עם כל המסביב, ומי שרוצה לצטט שחקן זה או אחר זה לא מה מייצג את הפועל. מה שמייצג אותנו הוא שאנחנו מתמקדים רק במשחק עצמו - איך לעשות לחץ, איך להניע כדור, איך לדעת לא לחשוף את עצמנו למתפרצות של היריב. אותנו לא מעניין הפעלת ממטרות, הורדת השאלטר וכדומה"."מוטיבציה של שחקן צריכה להביא אותו למצב שהוא יהיה יותר מרוכז - לשם תמיד כיוונתי", המשיך המאמן. "כל שחקן בטירוף מבחינתי זו מוטיבציה, וצריך לנתב את האנרגיות של שחקן על מנת שיבואו לידי ביטוי במבנה הקבוצתי ושלא יוציאו אותו מריכוז. כל מה שמסביב טוב לקהל ולתקשורת - אנחנו נדאג לעשות את העבודה שלנו על כר הדשא".

הפועל תערוך ב-18:30 את האימון המסכם לקראת המפגש החשוב, ולאחריו צפויה להתבהר תמונת ההרכב הפותח. ההערכה היא כי גוטמן יפתח בהרכב התקפי במיוחד, שיכלול את בן סהר ואיתי שכטר בשפיץ בעוד יוסי שבחון יפתח על חשבונו של רומן רוקי.


כ1000 כרטיסים יצאו למכירה לשער 12 לאחר שהוקפאו ע"י המשטרה, כך מדווחת הפועל ת"א. כמו כן, המועדון ביקש להעביר בקשה לקהל באמצעות כלי התקשורת להקדים לאסוף את הכרטיסים מהקופות על מנת למנוע עומסים. הקופות יפתחו בשעה 09:00 בבוקר מחר (שלישי) לטובת איסוף הכרטיסים.עדכון אחרון: 2.8.2010 , 20:12קרדיט ל"אדום עולה"