#1

גביע הטוטו: 4 ימים לפני הגומלין מול מינסק, הירוקים טיילו. דבאלשווילי, בוקולי, רפאלוב (פנדל) וחמד (פנדל) כבשו. דיין צימק. שריקות בוז לבנאדו

מכבי חיפה מוכנה לקראת הגומלין מול דינמו מינסק ביום חמישי (0:1) במוקדמות הליגה האירופית. הירוקים דרסו הערב (ראשון) 1:4 את הפועל עכו ועלו למקום הראשון בבית 1 של גביע הטוטו לאחר המחזור הראשון.
אלישע לוי העניק מנוחה ליניב קטן ולעלי עותמאן (סוחב פציעה) לקראת המשחק בבלארוס, מה שלא השפיע ממש על משחקה של סגנית האלופה. כבר לאחר 120 שניות ולדימיר דבאלשווילי מצא את הרשת עם בעיטה מחוץ לרחבה וקבע 0:1.
בחלוף 14 דקות לוח התוצאות בקרית אליעזר הראה 0:2 משערו של גוסטבו בוקולי. בדקה ה-23 ליאור רפאלוב הופל ברחבה ותירגם בעצמו את הפנדל לשער השלישי.
חלפו 12 דקות ורפאלוב הוכשל שוב ברחבה, הפעם היה זה תומר חמד שדייק מהנקודה הלבנה וחגג שער ראשון במדים הירוקים מאז חזר מאחי נצרת.
ארבע דקות להפסקה רועי דיין ניצל בור עמוק בהגנת חיפה וכבש את שער הניחומים לזכות עכו. עם פתיחת המחצית השניה אריק בנאדו נכנס לבכורה מחודשת בחיפה לאחר ארבע שנים בבית"ר, חלק גדול מהקהל לא נותר אדיש וקיבל את הבלם הוותיק בשריקות בוז. גם אלכסנדר זהבי הצעיר רשם 19 דקות בכורה במדים הירוקים.
מחצית ראשונה
השופט איתן שמואלביץ' הוציא את המשחק בקרית אליעזר לדרך לעיני כ-2,000 צופים.

דקה 2 - מכבי חיפה עולה ל-0:1. תומר חמד בפעולה אישית טובה, מצא את ולדימיר דבאלשווילי, שהניף את השמאלית מ-18 מ' והטיס את הכדור אל הרשת העליונה של דודו גורש.


שחקני מכבי חיפה מברכים את דבאלשווילי על שער היתרון (דרור עינב)
עשר הדקות הראשונות התאפיינו בשליטה מוחלטת של הירוקים. תומר חמד ואדריאן סילבה היו האנשים של חיפה בדקות הפתיחה. העכואים מנגד, התקשו לפתח משחק ראוי ויצאו להתקפות עקרות. בדקה העשירית ליאור רפאלוב בעט כדור חופשי מקצה הרחבה לידיים של דודו גורש.
דקה 16 - מכבי חיפה כבר ב-0:2. פיטר מסיללה העביר רוחב מצד שמאל, תומר חמד השתלט ומסר לגוסטבו בוקולי שהטעה שחקן הגנה ומקרוב כבש את שערו הראשון העונה.


אדריאן סילבה מגיע לברך את גוסטבו בוקולי (דרור עינב)
בדקה ה-20 איום ראשון של עכו - אושרי גיטא מסר למוחמד כליבאת שבעט שטוח מקצה הרחבה, אמיר אדרי היה מוכן והדף.
דקה 23 - מכבי חיפה עולה ל-0:3. ליאור רפאלוב חדר לרחבה והופל ע"י עמרן בריק. הקשר הירוק לקח בעצמו את הבעיטה ושיגר אותה פנימה. שער ראשון העונה לרפאלוב.

ליאור רפאלוב כובש מהנקודה הלבנה (דרור עינב)דקה 35 - מכבי חיפה משייטת ל-0:4. שוב ליאור רפאלוב עושה צרות להגנת עכו. הקשר המוכשר תיעתע בגבע ברקאי שהפיל אותו בתוך הרחבה. תומר חמד ניגש הפעם לבעוט לא נכשל בדרך לשערו הראשון מאז חזר מאחי נצרת.


שחקני חיפה חוגגים עם תומר חמד (דרור עינב)
בדקה ה-40 אייל משומר הגביה כדור חד מאגף ימין היישר לראשו של ולדימיר דבאלשווילי שנגח חזק לידיים של דודו גורש. אדריאן סילבה בעט כדור חופשי מ-25 מ' לידיים של גורש.
דקה 41 - הפועל עכו חוזרת ל-4:1. מוחמד כליבאת, שהגיע לעכו מחיפה, שלח כדור עומק לעבר רועי דיין, שניצל בור עמוק בהגנה הירוקה ומול אמיר אדרי גילגל את השער המצמק.

רועי דיין ממהר לאמצע לאחר השער המצמק (דרור עינב)מחצית שניה

אלישע לוי ביצע מספר שינויים - אריק בנאדו נכנס לקול שריקות הבוז מהקהל והחליף את איגנסיו קאנוטו, מוחמד גדיר החליף את ולדימיר דבאלשווילי, ליאור רפאלוב פינה את מקומו לטובת אייל גולסה וטאלב טוואטחה החליף את פיטר מסיללה. בעכו נכנסו בן בנימין וג'וני טננבוים במקומם של ניקולאס פולצ'וק ועמרן בריק.אריק בנאדו מפיל את רועי דיין. זכה לשריקות בוז (דרור עינב)
בדקה ה-50 מוחמד כליבאת קיבל כדור טוב מאושרי גיטא והיה קרוב לכבוש, אך סגירה אלכסונית של טאלב טוואטחה מנעה שער בטוח. בדקה ה-59 מוחמד גדיר מסר לתומר חמד, שהחזיר לו בעקב, אך דודו גורש יצא טוב וסיכל את המצב. בדקה ה-61 גוסטבו בוקולי ניסה בעיטה מ-25 מ', אך הכדור שלו חלף בסמוך לעמוד.

תומר חמד מפיל את גבע ברקאי (דרור עינב)בדקה ה-63 רועי דיין השאיר את הכדור לאושרי גיטא, ששיחר בעיטה חלשה מ-16 מ' החוצה. בדקה ה-70 מוחמד גדיר ירה כדור חזק מ-20 מ', אך דודו גורש הדף. כעבור דקה אלכסנדר זהבי נכנס לבכורה בירוק והחליף את ולדימיר דבאלשווילי. בדקה ה-74 שחר סימנטוב החליף את רועי דיין.

אדריאן סילבה בורח מג´וני טננבוים (דרור עינב)11 דקות לסיום טאלב טוואטחה פרץ מצוין באגף שמאל והעביר רוחב לקצה הרחבה, אייל גולסה הגיע מאחור ובעט מעל השער. בדקה ה-81 רועי לוי תפס את טאלב טוואטחה וקיבל כרטיס צהוב. כעבור דקה אושרי גיטא יצא וליאור סיידר הצעיר נכנס. בדקה ה-88 אדריאן סילבה בעט מ-16 מ' ליד הקורה של גורש.
מכבי חיפה: אמיר אדרי, אייל משומר, איגנסיו קאנוטו (אריק בנאדו, 46'), שי מימון, פיטר מסיללה (טאלב טוואטחה, 46'), אדריאן סילבה, ג'ון קולמה (מוחמד גדיר, 46'), גוסטבו בוקולי, ליאור רפאלוב (אייל גולסה, 46'), תומר חמד ו-ולדימיר דבאלשווילי (אלכסנדר זהבי, 71').
הפועל עכו: דודו גורש, רועי לוי, דימרקו פידליס, גבע ברקאי, שמעון הרוש, אלי ארליך, עמרן בריק (ג'וני טננבוים, 46'), מוחמד כליבאת (קווין רנשטיין, 89'), ניקולאס פולצ'וק (בן בנימין, 46'), אושרי גיטא (ליאור סיידר, 82') ורועי דיין (שחר סימנטוב, 74').


קרדיט לONE