#1

אכזבה אצל האלופה ביום שלאחר ההפסד 1:0 לאקטובה במוקדמות הצ'מפיונס: "מבואסים מהתוצאה". אם לא תעלה לשלב הבתים, הפועל תיאלץ למכור שחקנים

יום לאחר ההפסד 0:1 לאוקטובה בקזחסטן והרוחות בהפועל ת"א לא רגועות, והדריכות רבה לקראת הגומלין ביום שלישי בבלומפילד. בהפועל לא רגילים להפסיד משחק אירופי ליריבה שעל הנייר היא נחותה יותר, אך לוקחים את ההפסד בפרופורציות ויודעים שאפשר וצריך לעבור את הקזחים בעזרת תצוגה טובה וחדה בגומלין בבלומפילד. למרות זאת, השחקנים ספגו ביקורת מאנשי המועדון: "חבל שהשחקנים לא השקיעו יותר, כמו שהם היו צריכים. הקזחים נתנו משחק טוב, ואנחנו לא".
עוד הוסיף הגורם שהתאכזב מהמשחק: "הקבוצה ידעה למה לצפות, ולא היו הפתעות בדרך. כולם בני אדם וזה יכול לקרות, אבל השחקנים היו צריכים לתת יותר".


למרות המשחק הבינוני של הקבוצה, האדומים הגיעו למספר מצבים והיו יכולים לסיים לפחות בתיקו. במועדון היו מרוצים מוינסנט אניימה, שמנע הפסד גדול יותר: "וינסנט הוכיח שכשהוא נכנס למשחק אין מה שמפריע לו. הוא מקצוען, חזק מנטלית ונמצא איפה שצריך להיות".
המאמן אלי גוטמן ניסה לעודד את השחקנים בסיום המשחק יחד עם נציג הבעלים גבי קצרה, אך היה נסער בסיום: "לא היו חייבים לשרוק נגדנו פנדל", אמר למקורביו. השחקנים היו עצבניים בסיום המשחק, ואחד הבכירים שבהם אמר ל-ONE: "במחצית השנייה היינו יותר טובים, הגענו לכמה מצבים והיינו צריכים להבקיע. הם גם הגיעו למספר מצבים, אבל כשהתקרבנו לסוף המשחק הם פשוט נכנסו לבונקר. לא הצלחנו לעבור". שחקן נוסף אמר: "אנחנו מבואסים בגלל התוצאה, אבל ביום שלישי יש משחק חדש, ונצטרך לעשות את העבודה".


אלי גוטמן. "לא היו חייבים לשרוק פנדל נגדנו" (האתר הרשמי של הפועל ת"א) לא במקרה כל הנהלת הפועל ת"א הייתה אמש בקזחסטן. המפגש הכפול הוא קריטי להמשך תיפקודה של הקבוצה, שהעמידה השנה תקציב של 60 מיליון שקלים. ההפסד הוא מינימלי, ואפשר להניח שהפועל עדיין פייבוריטית להעפיל לפלייאוף, אולם אם היא לא תצליח לעשות זאת, היא יכולה לסיים את דרכה האירופית כבר ביום שלישי. על פי רו"ח עופר אורליצקי, יו"ר הבקרה, זו מכה שהאדומים יתקשו להתאושש ממנה. אורליצקי אמר ל-ONE: "בתרחיש כזה, אני לא רואה אופציה אחרת, אלא למכור שחקנים".

כזכור, האדומים בונים על הכנסות אפשריות של כ-50 מיליון שקלים במקרה של העפלה לליגת האלופות (וזה עוד לפני רווחים ממכירת כרטיסים) או לחלופין על רווחים של 15 מיליון שקלים במקרה של העפלה לליגה האירופית. אם יודחו ביום שלישי, הכספים לא ייכנסו, והבעלים יצטרכו לספק ערבויות בסכומים אדירים, מה שיוביל לצמצום הנזקים ע"י מכירת שחקנים כך על פי יו"ר הבקרה. עם זאת, בהפועל מקווים כי בעזרת הדחיפה מהקהל בבלומפילד הם לא יצטרכו להתעסק בבעיות הללו.
גם אוהדי הקבוצה מודעים לחשיבות של הגומלין ו-4,000 כרטיסים למשחק כבר נמכרו.


קרדיט לONE

http://www.one.co.il/Article/162777.html