#1

סערה בהפועל חיפה: החלוץ עשוי לחזור לקבוצה, למרות התנגדותו של המאמן שירזי שעלול להתפטר. לוי ל-103FM בשיתוף ONE: "לא הגעתי לבית"ר למבחנים"

סערה בהפועל חיפה: החלוץ עשוי לחזור לקבוצה, למרות התנגדותו של המאמן שירזי שעלול להתפטר. לוי ל-103FM בשיתוף ONE: "לא הגעתי לבית"ר למבחנים"


לא ברור האם צפה זאת מראש, אבל ערן לוי הפך לאחד המלפפונים החמים של הקיץ האחרון, כזה שעתידו, הלוט בערפל, אינו ברור עד הרגע האחרון.
תחילה נראה היה ברור למדי שהחלוץ ששיחק בעונה שעברה בהפועל חיפה והיה לשחקן הבולט בה, ימשיך לעוד עונה במדים האדומים. כך, בתום מו"מ ממושך, הושג סיכום בין השחקן לקבוצה, אך הדברים לא הבשילו לידי חתימת חוזה.
אז נכנסה בית"ר ירושלים לתמונה. הקבוצה מעיר הבירה הסובלת מבעיות כלכליות ביקשה לבנות קבוצה חדשה. החלוץ כבר התאמן עם הקבוצה ואף נסע עמה למחנה האימונים. דרכו לטדי ולמדים הצהובים-שחורים נראתה סלולה ואחרי שהצליחו בבית"ר להעמיד תקציב ראוי, ניגשו למו"מ.

כעת, לאחר שהוגשה לו הצעה לחוזה, החליט לוי לחזור בו ולקחת מספר ימים למחשבה. בד בבד, עוקבים בהפועל חיפה אחר האירועים ושוקלים לחדש את המו"מ עם החלוץ.
על-מנת לנסות לעשות סדר בדברים, עלה לוי לשידור בתוכנית הרדיו של רדיו ללא הפסקה בשיתוף ONE ואמר: "אני לא באותו מקום שהייתי. השתניתי בשביל עצמי. הגעתי למצב שאני צריך לקחת החלטה אם אני נשאר בחיפה או עובר לבית"ר כשאני לא יודע בדיוק מה המצב שם ואני לא מתחרט על זה. הדברים עומדים בפני עצמם".


ערן לוי. "אני מממן את ההוצאות שלי בעצמי" (גיא בן זיו)

"גם מבחינת כסף וגם מבחינת הסחבת בחתימה זה לא התנהל בצורה אידיאלית. לפני חודש וחצי הגענו להסכמה על כסף. אמרו לי שכשיהיה כסף במועדון, אני אחתום. אין לי מילה רעה על בית"ר. יש ם אנשים מדהימים. הדבר שאני לא מבין הוא שאתמול מזמינים אותי לשיחה במועדון ולידי יושב עוד שחקן שאמור להגיע. אני לא מפחד להגיע, אני יודע מה אני יכול לתת לקבוצה ואני אתן את זה".
לוי המשיך: "לא הגעתי לבית"ר בשביל להתבכיין. אני יודע מה המצב. לא ביקשתי יותר ממה שרציתי בהתחלה. להגיע למצב שאני יודע למחנה אימון והקבוצה מרוצה ממני גם חברתית וגם מקצועית. אני לא יכול לפנות לאיציק כי הוא לא המנכ"ל שלי. כרגע יש לי הוצאות ואני מממן אותן בעצמי".


אורי מלמיליאן. ערן לוי: "הגעתי רק כי הוא רצה אותי" (גיא בן זיו)

"לא הגעתי לבית"ר למבחנים אלא כי המאמן רצה אותי. להגיד לי שאין כסף ואז לבוא ולהחתים שחקנים זה הזוי בעיני. כשאתה טוב בכדורגל, אז שוכחים את זה מהר וכשאתה לא טוב זה כבר הופך לסטיגמה. הגעתי לירושלים אך ורק כי מלמיליאן רצה אותי".
דובר בית"ר, אסף שקד, אמר בנושא: "אנחנו מודים לערן לוי על כך שהתאמן במשך חודש ללא חוזה. לא הובטח לאף אחד מהשחקנים כמו גם ללוי שום דבר. אתמול הוגשה לערן לוי הצעה כספית, הוא הגיע עם חוזה גבוה וכמעט חתום מהפועל חיפה. הוא הראה לנו אותו ואמר שהוא מעדיף את בית"ר. זה שהבאנו את סטיבן כהן זה לא במקומו. נכנסנו איתו למו"מ ואתמול הוצעה לו הצעה. מבחינתו ההצעה היתה נמוכה.


סטיבן כהן. שקד: "לא הבאנו אותו במקום ערן לוי" (אמיר לוי)

"אם אורי הזמין אותו למחנה לפני חודש ונתן לו לשחק זה אומר שרצו אותו. יש גם משתנה כלכלי. אם הוא יעלה הרבה יותר מאופציות אחרות שלנו, זה לא ילך. הבהרנו מראש שאם טוטו תמוז לא יימכר לא יהיה לנו כסף לאף שחקן נוסף", הוסיף שקד.
כץ רוצה את לוי בחזרה, שירזי מאיים להתפטר

על אפשרות שיחזור להפועל חיפה אמר לוי: "כשתהיה קבוצה שמוכנה להציע לי חוזה במהירות, אני אלך לשם. אין לי חוזה בהפועל חיפה. התמהמו עם החוזה שלי שם. אני יודע את הבעיות של בית"ר".ערן לוי. יחזור ללבוש את מדי הפועל חיפה? (קובי אליהו)

הבעלים של הפועל חיפה, יואב כץ, עלה לשידור יחד עם לוי והביע רצון לראות את לוי שוב במדים האדומים-שחורים: "הייתי שמח אם ערן לוי היה חוזר אלינו כבר מחר".
כתבנו דורון בן דור מוסיף כי בהפועל חיפה סוערות הרוחות סביב רצונו של הבעלים יואב כץ להחזיר את ערן לוי. בקבוצה אמרו כי המאמן ניצן שירזי יעמוד על שתי הרגליים האחוריות אם ערן לוי יחזור לקבוצה. לפי גורמים במועדון שירזי עלול להתפטר אם כץ יחליט להחזיר את החלוץ. רק לפני חודש היתה החלטה של כץ להחתים את יוסי דורה, למרות שהמאמן התנגד לכך.קרדיט לONE