#1

יניב קטן: אנחנו מסוגלים להגיע לשלב הבתים צפו בקפטן חיפה במסע"ת לקראת דינמו מינסק מחר ב-20:45 בסיבוב המוק' השלישי בליגה האירופית. אלישע: "מצפה שנשיג תוצאה משמעותית לגומלין

מכבי חיפה קיימה היום (רביעי) את מסיבת העיתונאים המסורתית הנערכת לפני כל משחק במסגרת האירופית, כשהפעם מדובר גם במשחק הרשמי הראשון של הירוקים לעונת 2010/11 מול דינמו מינסק מבלארוס, במסגרת מוקדמות הליגה האירופית.
משחק זה יהווה את המבחן הראשון לסגל של אלישע לוי, שנפרד בקיץ האחרון ממספר שחקני מפתח כדוגמת דקל קינן, ג'ורג' טשיירה, בירם כיאל ושלומי ארבייטמן.
חוסר הניסיון של סגנית אלופת בלארוס מזדקר לעין. הסגל שעמו היא מגיעה צעיר יחסית, וממוצע הגיל של שחקניו אינו עולה על 22-23. השחקן המבוגר ביותר בקבוצה הוא הקפטן אולג סטרחנוביץ' בן ה-31. ומי שנחשב לבולט בשורותיה הוא הקשר האחורי, סטניסלב דרגון.


דבר נוסף שעשוי להקשות על דינמו מינסק ולחילופין, להקל על חיפה, יהיה היעדרם של שניים מהקשרים המובילים של הקבוצה בלארוסית, סרגי קיסליאק שיצא למבחנים ברובין קאזאן ואנטון פוטילו, שרוצה לעבור לפרייבורג הגרמנית.
על כל פנים, בחיפה נערכו בשבועות האחרונים לכל תרחיש שעלול להיווצר, כולל האפשרות שהקבוצה האורחת תנקוט בבונקר, תזמין התקפות ותנסה לתסכל ולייאש את הירוקים ואז לעקוץ אותם בהתקפות מתפרצות.


מאמן מכבי חיפה, אלישע לוי, התייחס תחילה ליריבה מבלארוס ואמר: "מינסק קבוצה צעירה, אבל זה מועדון עם מסורת. אנחנו יודעים שמדובר בקבוצה מוכשרת, מהריה מאוד בחלק הקדמי. נצטרך לבוא ולעושת מה שצריך, להיות מוכנים כדי לעבור אותם. אנחנו צריכים להיות מוכנים ולא להתייחס ליריב, בעיות תמיד יש אצלנו ואצלם, תמיד יש איזה שחקן חסר. אנחנו מסתכלים עליהם כקבוצה. נעשה הכל כדי שבסיכום שני המשחקים נדע לעבור אותם".

על העובדה ששי מימון כבר היה בדרכו החוצה ובסוף תפס מקום בהרכב אמר לוי: "כשיש אילוצים צריך להתמודד איתם, הוא יצטרך תוך כדי תנועה להתמודד ולהשתפר. כל השחניקם האחרים יעשו כל מה שצריך כדי לעזור להם. קאנוטו לא מוכן 100 אחוז. כל זר שבא הנה צריך להתאקלם למזג אוויר, לקבוצה החדשה. אנחנו לא אומרים את זה כדי לתרץ, הוא שחקן מנוסה ויצטרך מהתחלה להיכנס לעניינים. תוך חוד שהוא כבר ייראה הרבה יותר טוב. במקרה שלו אין לנו הרבה זמן. במקרים אחרים אני נותן עוד קצת זמן לזרים האחרים".

אלישע לוי ויניב קטן. לא מקלים ראש ביריבה (יניב גונן)
"השחקנים והצוות צריכים לדעת להפיק לקחים. בוודאי שאנחנו צריכים להיות חזקים הרבה יותר. לדעת שזה לא נגמר עד שזה לא נגמר. עשינו חשבון נפש, כל אחד עושה. נשתדל מהמשחק הרשמי הראשון לעשות את כל הדברים יותר טוב".
אלישע סירב להתייחס להרכב שיפתח מול מינסק, "לגבי ההרכב, אנחנו נחכה למחר. תצטרכו להמתין. חלוץ אחד או שניים זה הוויכוח הנצחי. אני לא חושב שזה מה שקובע, אלא אם הקבוצה היא התקפית. אני מאמין שעד מחר נמצא את ההרכב המתאים. כל אחד נמצא בתמונה. צריך לזכור, זה הטוב משני משחקים וצריך להיות מוכן לשני המשחקים".

אלישע לוי. "אנחנו צריכים להיות חזקים הרבה יותר מהעונה שעברה" (יניב גונן)
"אנחנו נעשה הכל כדי לנצח, בבית אני מצפה שננצח כדי לבוא עם תוצאה שתעזור לנו בגומלין. בכדורגל אף פעם אי אפשר לדעת מה יתפתח. המטרה שלנו היא להגיע לשלב הבתים, זה לא יהיה קל אבל זו המטרה".
קטן: "הקבוצה מגיעה מאוד רעבה"
קפטן הירוקים, יניב קטן, דיבר על החיבור בקבוצה המתחדשת: "החיבור הוא בסדר גמור, יצאנו לשני מחנות אימון. הקבוצה התקדמה מאוד, עבדנו על הרבה דברים שהיינו צריכים לשפר. החבר'ה החדשים כבר נכנסו לעניינים. אני מקווה שנראה את הדברים האלו כבר מחר".


יניב קטן. "הקבוצה מגיעה מאוד רעבה" (יניב גונן)
על העובדה שהשנה חיפה תשחק במפעל השני החשיבותו אמר קטן: "יש הבדל בין שני המפעלים. הקבוצה מגיעה מאוד רעבה, כל השחקנים רוצים להוכיח את עצמם. אנחנו מייצגים מועדון גדול, קהל גדול ואסור לנו להקל ראש בשום מפעל שאנחנו משתתפים בו".
הקפטן התייחס גם לשינויים בסגל מהעונה שעברה: "עזבו אותנו שחקנים מאוד דומיננטים. במכבי חיפה לאורך כל השנים שחקנים עזבו. אין לי ספק שהשחקנים החדשים ימלאו את המקום על הצד הטוב ביותר. הם הגיעו לבית חם, למשפחה ואנחנו עוזרים להם להתאקלם. אנחנו צריכים זמן, סבלנות. זה לא פשוט, כולם צריכים להיות סבלניים ואני בטוח שבסוף יהיה בסדר. ברגע שמגיעים ארבעה-חמישה שחקנים חדשים, יש דברים שונים. אני מקווה מאוד שנעשה משחק טוב מול מינסק. אנחנו מאמינים בעצמנו ומאמינים שאנחנו יכולים להגיע לשלב הבתים".אוהדי מכבי חיפה. שביעות רצון מקצב מכירת המנויים (דרור עינב)

שביעות רצון שוררת במכבי חיפה מקצב מכירת המנויים, הנמצאת בעיצומה. חרף התחזיות השחורות, עד כה נמכרו כ-4,000 מנויים ומדובר בגידול של 25 אחוזים ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. במועדון מעריכים, כי בסופו של דבר יימכרו יותר מנויים מבשנה שעברה, אז עמד המספר הכולל על 5,000.
הרכב משוער: אמיר אדרי, עלי עותמאן, איגנסיו קנוטו, שי מימון, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, גוסטבו בוקולי, אדריאן סילבה, ליאור רפאלוב, יניב קטן ו-ולדימיר דבאלשווילי.


קרדיט לONE