#1

הפועל תל אביב ערכה הערב (ג') את האימון המסכם באיצטדיון בו יערך המשחק מחר נגד אקטובה. הפועל התלוננה לאופ"א על תנאי המגרש. גוטמן תרגל את רוקי בהרכב הפותח במקומו של שבחון. נכון לשעה זו אין שידור. סיקור נרחב מהאימון בכתבה


שחקני הפועל הערב באימון המסכם בקזחסטן. צילום: צביקה הלפרין, אתר 'אדום עולה'.הפועל תל אביב סיימה הערב את הכנותיה לקראת המשחק מחר נגד אקטובה במסגרת שלב המוקדמות השלישי של ליגת האלופות. האדומים יכלו מחר לדשא באיצטדיון בו התאמנו הערב במטרה להעביר את ההכרעה לבלומפילד בשבוע הבא. רומן רוקי, הקשר הצרפתי שהצטרף הקיץ למועדון, עשוי לפתוח בהרכב הפותח על חשבונו של יוסי שבחון. בעקבות כך ערן זהבי צפוי לפתוח לצידו של ורמוט. נכון לעכשיו אין שידור של המשחק מחר (19:00).


אלי גוטמן שוחח עם שחקני הקבוצה במשך למעלה מחצי שעה לפני תחילת האימון המסכם הערב, שנערך באיצטדיון של אקטובה. השחקנים ערכו אימון טקטי כאשר הקשר הצרפתי רומן רוקי תורגל במשך כמעט כל האימון בתפקיד הקשר האחורי לצידו של אביחי ידין. ערן זהבי צפוי לעלות בהרכב יחד עם גילי ורמוט. טופס השחרור של בן סהר הגיע הבוקר להתאחדות לכדורגל לאחר שאספניול העבירה אותו קודם לכן להתאחדות הספרדית, וזו שלחה אותו לישראלץ בעקבות כך מיהרו הפועל לרשום את סהר למשחק מחר, והוא יפתח על הספסל כאשר גוטמן עשוי לשלב אותו במהלך המשחק.

עוד לפני תחילת האימון המסכם ערך אלי גוטמן את מסיבת העיתונאים הרשמית בה אמר: "מיד שסיימנו את המשימה בבוסניה ושמענו שאקטובה עלתה התחלנו להתכונן וללמוד את צורת המשחק, השיטה בה הם משחקים, ואילו שחקנים חשובים יש להם בהרכב. אפשר לומר שעשינו שיעורי בית טובים עליהם. ראינו את המשחק שלהם נגד מכבי חיפה ושתי הקבוצות היו שוות במשחק הראשון, במשחק בחיפה אקטובה שמטו יתרון של 3-0 וזה משמעותי, מדובר על קבוצה מסודרת ומאורגנת עם מאמן טוב".


עוד הוסיף גוטמן: "כדורגל הוא משחק קבוצתי ואני לא מתכוון לציין שחקן זה או אחר מאקטובה כיוצא דופן. אם היינו יודעים את תוצאת המשחק לא היינו כאן הערב". בהפועל ציינו כי היחס לו זכו השחקנים מצד הקזחים היה מחפיר מאוד. בתום 60 הדקות של האימון החליטו באקטובה לכבות את האור באיצטדיון למרות שראשי הפועל ביקשו עוד מספר דקות נוספות. נוסף על כך, החלו הממטרות במגרש לפעול. בהפועל פנו למשקיף אופ"א בטענה למשטח הדשא הירוד.

בעקבות טענות הקבוצה הוחלט לנסות ולסדר את משטח הדשא על ידי הצבת חול בבורות שקיימים במגרש. הצוות המקצועי של הפועל חושש מאוד מפציעות שחקנים. למרות שפורסם לפני ימים אחדים כי ספורט 5 ישדר את המשחק מחר, הדברים כעת אינם נכונים. לפי שעה אין עדין שידור של המשחק.

מאמן אקטובה, ולדימיר בוחאנוב התראיין היום לפני האימון של קבוצתו ואמר: "במהלך ההגרלה הקבוצה האחרונה שרצינו לקבל היא הפועל תל אביב. העדפתי לקבל אפילו את דינמו זאגרב. רק לא את הפועל. לא רציתי להגריל את הקבוצה של גוטמן, בעיקר בגלל תנאי מזג האוויר. ראיתי את שני המשחקים של הפועל ת"א מול הבוסנים. במבט ראשון אני לא מוצא כל נקודת חולשה בהם. חיפה והפועל בערך באותה רמה, הפועל מניעה יותר טוב את הכדור. הפסדנו לחיפה בגלל הרבה סיבות כמו: מזג אוויר, חוסר מזל והבדלי רמות. הפועל נראית חזקה, אבל אנחנו נהייה הסוס השחור שלה. ברחבי העולם אוהבים כדורגל כי לא תמיד החזקה מנצחת".


עוד הוסיך בוחאנוב: "ראיתי את המשחק ושמתי לב לתנאי מזג האוויר הקשים שהיו במשחק, יש לי עוד מסקנות .אבל לא אחשוף אותם כעת. לא ביקשתי כל מידע מרובין קאזאן בנושא הפועל.שתי הקבוצות, גם אנחנו וגם הם השתנו מאז השנה שעברה ולכן אין טעם שאבקש אינפורמציה ישנה".

החלוץ איבן פאריץ התייחס אף הוא למשחק מחר ואמר: "אני יודע שהפועל זו יריבה קשה. בשנה שעברה הם זכו באליפות בישראל וניצחו את ז'לזניצ'ר בתוצאה 0:5. הם יריבה רצינית מאוד. אבל אנחנו חושבים רק על ניצחון כדי לשמח את האוהדים שלנו. אנחנו מתכוננים להתמודדות מול הפועל כמו כל משחק. לא קורה אצלנו שום דבר יוצא דופן. יש לנו קלטת של המשחק האחרון שלהם באירופה. נצפה בו ונפיק לקחים".


קרדיט לאתר "אדום עולה"