#1

גולדהאר סידר 100 מיל' שקל תקציב ובנה קבוצה. האם מכבי תתמודד עם הפועל? האם יצחקי עשה טעות ומה אמרה מגדת העתידות? צפו ב"פותחים עונה"


מסקרנת, עשירה, נוצצת, מרגשת. כל אלו הם רק חלק מהסופרלטיבים שקיבלה מכבי ת"א בחודשיים האחרונים. אחרי עונות די בינוניות בשלהי הצמרת, לבוס הצהוב, מיץ' גולדהאר, נמאס והוא החליט לפתוח את הכיס ובגדול. ברק יצחקי, אלירן עטר, רוברטו קולאוטי, יואב זיו, אבי סטרול נחתו, בין השאר, בקרית שלום כי גם במכבי לא רוצים לחשוב על עוד עונה בינונית, בעוד היריבה הגדולה מעבר לכביש נותנת עונה גדולה.
מהפכת הגלאקטיקוס מספר 2 כמעט הושלמה. רק כמעט, כי חסר עדיין זר חמישי. לא פחות מ-10 שחקני רכש חדשים, מתוכם שישה ישראלים ו-4 זרים, הצטרפו לסגל שבנו אבי נמני ויוסי מזרחי, כשהתקציב האסטרונומי של 100 מיליון שקלים אומר בעצם הכל.

אחרי שבתקציב של בערך שליש מהנוכחי מכבי ת"א סיימה את העונה הקודמת במקום השלישי, כעת ברור שפחות ממאבק ראוי על האליפות ייחשב לכישלון גדול.
הכישרונות הצעירים התחלפו בשחקני נבחרת וכוכבים עם קבלות ומלבד לירן שטראובר כמעט ולא נותר שריד מה-11 שנהגו לפתוח בעונה שעברה.
המון שאלות מרחפות מעל הקבוצה החדשה בקרית שלום, אבל דבר אחד ברור – בליגה כל כך בינונית וכשבית"ר ירושלים יצאה לעת עתה מרשימת המועמדות לתואר, מכבי, הפועל ת"א וגם מכבי חיפה אמורות לדרוס את הליגה, לפספס פה ושם נקודות ולהכריע את העונה במאבקים ביניהן.


בעונה שעברה זה בדיוק מה שראינו, פשוט בלי הצהובים במשוואה. העונה, די ברור שהם יהיו בה, אחרת שוב נראה שם רעידת אדמה.
התקציב הנוכחי של מכבי הוא מהגבוהים בתולדות המועדון ובכלל בכדורגל הישראלי, כאשר האדומים עומדים על למעלה מ-40 מיליון שקלים, כמו גם של מכבי חיפה.

יצחקי. האם ייכנס לרשימת החלוצים הכושלים של מכבי ת"א? (שי לוי)
מה שמרחף בעיקר מעל קרית שלום זו הקלישאה הידועה ש"מכבי זה בית קברות של חלוצים". ברק יצחקי, אלירן עטר ורוברטו קולאוטי הגיעו, כולם על תקן של שחקנים מובילים, כאשר אחת הבעיות המרכזיות שיוסי מזרחי יצטרך לפתור היא בעיית דקות המשחק. וזאת בלי להגיד מילה על יובל אבידור, שעשה מחנה אימונים מוצלח לעונה הזאת. צרות טובות ליוסי מזרחי? תלוי אם הוא יצליח לתמרן נכון את הסגל המוכשר שלו. בעיות דומות יכולות לצוץ גם בקישור.
ומה לגבי שאלת המנהיגות? מאור בוזגלו או אולי האריס מדוניאנין? או שאולי זה יבוא בכלל משרן ייני, שעשה התקדמות מרשימה בעונה שעברה. אך מה יהיה אם יגיע זר חמישי והקרדיט שלו יפחת? כל השאלות הללו לא מטילות ספק בעובדה שיש למכבי ת"א סגל מצויין, אבל מלאכת החיבור במועדון הזה מורכבת ונעשית תחת לחץ בקרית שלום וזהו האתגר מספר אחת של הצוות המקצועי.
השאלה האחרונה מופנית לקהל הצהוב, שספג חבטות בלי סוף בשנים האחרונות. בכל פעם שהאוהד מכבי הקלאסי החדיר בעצמו את האמונה, עם פתיחת כל עונה, שהפעם הוא יראה אליפות, זה נגמר בהתרסקות. כשהקהל הצהוב רואה את הפוטנציאל הגדול על הדשא, אי אפשר לבוא אליו בטענות אם הוא דורש אליפות. הפעם האוהדים חייבים להבין שהלחץ האדיר שהם מסוגלים ליצור סביב הקבוצה, לא יעשה טוב להשגת המטרה. אבל ביצרים ובהתלהבות של הקהל קשה מאוד לשלוט.אוהדי מכבי ת"א. האם ילחיצו את הקבוצה, או ידחפו אותה קדימה? (שי לוי)

תוכנית "פותחים עונה" מנסה לענות על חלק מהשאלות האלה. הלכנו אפילו למגדת העתידות, עדי אשכנזי (ולא, לא הסטאנדאפיסטית), שהרביצה לנו נבואה שכדאי לאוהדים לראות. האם מכבי ת"א מסוגלת לערער את השליטה של הפועל, שנראית מפחידה אחרי הדאבל האדיר שלה בעונה שעברה והרכש המדוייק והאיכותי העונה? התשובות בפנים. צפו עכשיו – טקבקו אח"כ!קרדיט לONE