#1

אלי גוטמן: אקטובה קבוצה מאורגנת, יהיה קשה הפועל ת"א קיימה אימון מסכם בקזחסטן לקראת המשחק הערב (19:00) מול אקטובה במוק' ליגת האלופות. המאמן צפוי להעדיף את רוקי על שבחון בהרכב
הפועל ת"א קיימה את האימון המסכם שלה בקזחסטן לקראת המשחק הערב (רביעי, 19:00) מול אקטובה במסגרת מוקדמות ליגת האלופות. עוד לפני האימון, במסיבת עיתונאים קצרה ומאולתרת, אמר המאמן אלי גוטמן: “אקטובה היא קבוצה מאורגנת ומסודרת, יש לה מאמן טוב ומנוסה. אין ספק שהולך להיות כאן קשה". גוטמן אף התייחס למשחקים של הקזחים מול מכבי חיפה אשתקד: “בשני המשחקים הם היו שווי כוחות לחיפה".
תנאי המגרש לא צפויים להאיר פנים לאדומים" המגרש מלא בבורות ברחבות השוערים, דגלי הקרן קרחים מדשא וגם קווי האורך רוויים קרחות. אנשי המועדון פנו למשקיף של אופ"א על מנת לשפר את תנאי המגרש עם מים וחול והאחרון הבטיח שעד מחר ישתפרו התנאים.


במהלך רוב חלקי האימון תורגל רומן רוקי על חשבונו של יוסי שבחון בהרכב הראשון, כאשר אם אכן הצרפתי הוא שיעלה בהרכב, יפתח בקישור האחורי לצידו של אביחי ידין, וערן זהבי יוסט לעמדה קדמית יותר, לצידו של גילי ורמוט. מהראן ללה ואיתי שכטר תורגלו כרגיל בעמדות החלוצים, כאשר בן סהר, ששחרורו הבינלאומי נשלח להתאחדות לכדורגל, צפוי לקבל דקות משחק ראשונות במהלך המחצית השניה. בהגנה תורגלה הרביעיה הרגילה כוללת את עומרי קנדה, וואליד באדיר, דגלאס דה סילבה ודדי בן דיין.
מאמן האדומים ציין בפני מקורביו כי עדיין לא החליט סופית האם יפתח עם שבחון או עם רוקי, אבל ככל הנראה יהיה זה הצרפתי שיקבל את הקרדיט, וזאת כדי לעבות את מרכז השדה בשני שחקנים בעלי אוריינטציה דפנסיבית ברורה: ידין ורוקי.


רומן רוקי ורועי גורדנה באימון בקזחסטן (האתר הרשמי של הפועל ת"א)על פי תקנון אופ"א, משכו של אימון מסכם של קבוצה אורחת יום לפני משחק הוא 60 דקות. הקזחים העניקו עשר דקות נוספות לאדומים ובתום 70 דקות של אימון כיבו את התאורה באצטדיון צנטרלאני, בו צפויים להיות מחר כ-10,000 צופים (האצטדיון מכיל 13,000 מקומות), 30 מהם אוהדי הפועל ת"א.

עוד לפני האימון ערך המאמן אלי גוטמן אסיפה טקטית בבית המלון והכיר לחניכיו את שחקני היריבה. באסיפה שהתקיימה במלון, הקרין גוטמן לשחקנים בעיקר קטעים מהמשחק של אקטובה נגד רוסטבי שהתקיים בקזחסטן. גוטמן ציין בפני הקבוצה כי מספר 8, קפטן הקבוצה, הבלם סמאט סמאקוב, הוא השחקן המרכזי של הקזחים וכי כל ההתקפות מתחילות דרכו.


בן סהר באימון הפועל בקזחסטן (האתר הרשמי של הפועל ת"א)

גוטמן גם הזהיר מהשחקן הקמרוני, אליין בונו, שמשחק בכנף ימין וציין בפני דדי בן דיין: "זה הצד המסוכן שלהם, תהיה לך הרבה עבודה. משם אקטובה תוקפת". שחקן נוסף מפניו הזהיר גוטמן הוא קמרוני נוסף, החלוץ טיטי אסומבה. אסיפה נוספת צפויה מחר לפני המשחק.


בן דיין. הישמר לך (דרור עינב)הרכב משוער: וינסנט אניימה, עומרי קנדה, דגלאס דה סילבה, וואליד באדיר, דדי בן דיין, אביחי ידין, רומאן רוקי (יוסי שבחון), ערן זהבי, גילי ורמוט, מהראן ללה, איתי שכטר.


קרדיט לONE