#1

4 שחקנים עזבו? היריבות מאיימות? מאמן חיפה אופטימי: "נראה כאילו ירדנו מנכסינו, אבל יש על מי לסמוך". דהאן: "מחר נתקדם לסגור את עסקת כיאל"

האם בירם כיאל יעלה על המטוס בדרך לגלזגו כבר בשבוע הקרוב? כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, הקשר סיכם עם מועדון הפאר האירופי, סלטיק, את מעברו וכעת מה שנותר על מנת להוציא לפועל את העסקה הוא השגת סיכום בין מכבי חיפה לבין סלטיק.
עזיבתו הצפויה של הקשר היא מכה נוספת לסגל של מכבי חיפה, שכבר ראה את ג'ורג' טשיירה, דקל קינן ושלומי ארבייטמן עוזבים למקומות טובים יותר.
המאמן אלישע לוי משתדל להישאר אופטימי ובונה על הסגל הקיים, בתוספת מספר חיזוקים. בכל זאת, עידן ורד הגיע, איגנסיו קאנוטו מהווה הבטחה בחלק האחורי ומאייל גולסה מצפה לוי לתפוס מקום משמעותי בקבוצה.

סלטיק, כפי שאמר ל-ONE נשיא מכבי חיפה, יענקל'ה שחר, אינו המועדון האירופי היחיד שמעוניין בשירותיו של כיאל, אך כפי הנראה, למרות שהשחקן מבוקש בקבוצות אחרות, אם אכן לא ימשיך בשורות מכבי חיפה וייצא לאירופה, הוא ישחק בסלטיק.
מכיוון שהשחקן מחזיק בחוזה לשנתיים נוספות בחיפה, נותר להמתין לאישור המועדון מהכרמל לעסקה על מנת שתצא לפועל. נראה כי סלע המחלוקת הוא סביב סכום המכירה וכמו כן, תקופת החוזה, כשבסביבתו של השחקן כמובן רוצים חוזה ארוך טווח.


ארבייטמן עם כיאל וגולסה. שניים עזבו, אלישע בונה על השלישי (קובי אליהו)

למרות שכיאל מצטרף לרשימה של שחקנים בכירים בסגל שעוזבים הקיץ, ביחד עם דקל קינן, ג'ורג' טשיירה ושלומי ארבייטמן, המאמן אלישע לוי עדיין מסתכל על הצד החיובי שבדבר ואמר לאתר הרשמי של המועדון: "מי שמכיר את המערכת בחיפה יודע שמדובר במועדון בעל שם גדול ומסורת ארוכה, שהוציא את מספר השחקנים הכי גדול לאירופה".
אלישע הסביר את הייצוא של הירוקים לאירופה: "הדבר נובע ממעקב שוטף אחרי שחקנים שלנו וליגת האלופות הוסיפה נקודות לעוזבים. יש בסיס טוב וקשרים מצויינים בין חיפה למועדונים באירופה. הגדולה של חיפה היא ביכולתה לשלב הישגים בזירה האירופית והישראלית עם רצונם של חלק משחקניה לקפוץ מדרגה".


לוי נפרד מארבייטמן: "הכי קל לתפקד כשכולם נשארים" (עמית מצפה)

יחד עם זאת, למאמן ברור שעליו למלא את החלל שנוצר עקב עזיבת הארבעה: "אני גאה ששחקנים מחיפה ישחקו בקבוצות טובות באירופה ומאידך, אני יודע שמכבי חיפה היא חממה לייצור שחקנים מצויינים במקביל. הכי קל לתפקד כאשר כולם נשארים. המצב הנוכחי אינו נוח אבל אני רחוק מייאוש כי אני יודע איזו קבוצה נשארה לי".
על בניית חלק גדול מהסגל מחדש הוסיף אלישע: "הבאנו ונביא תחליפים. ייקח זמן להתארגן, אבל זו דרכו של עולם, כולם רוצים להתקדם וגם בקטע הזה חיפה מקדימה. בסופה של הדרך נרכיב קבוצה טובה מאוד, חזקה וגאה ואני מדגיש שמטרות הקבוצה נותרו כפי שהיו בעבר, מאבק על כל תואר אפשרי".


לוי עם הרכש החדש, עידן ורד: "הוא וגולסה חשובים לנו" (עמית מצפה)

למרות העוזבים את הכרמל, ההתחזקות של מכבי ת"א והעובדה שהפועל ת"א שמרה על כל הסגל מהעונה שעברה, לוי בטוח שקבוצתו מסוגלת להתמודד עם כל יריבה: "האופטימיות הגדולה שלי נובעת מסגל השחקנים המצויין שנשאר, מהצטרפותם של הבלם קאנוטו, אותו אנו מכניסים לכושר משחק, ועידן ורד ומחזרתו של אייל גולסה, אלו שחקנים חשובים. אנו מחפשים עוד שחקן-שניים להשלמת הסגל ועם זה נצא לדרך. וזה לא מעט לאור השינויים הדרמטיים".
כשנשאל המאמן אם בשלב מסוים חשב להטיל וטו על שחרור אחד מהשחקנים הוא ענה: "בכל המקרים שאלו לדעתי והתקיים דיון מעמיק בהנהלה אם וכאשר את מי לשחרר. רק במקרה של הבלם טשיירה הבעתי דעתי שלא צריך לשחררו, אבל הבנתי מיד שרצונו לעזוב כל כך גדול שאין טעם להשאירו גם אם יש לו חוזה".


צמד הבלמים שעזבו. אלישע: "רק במקרה של טשיירה התנגדתי לשחרורו" (עמית מצפה)

את פיטר מסיללה לוי כמובן מקווה מאוד להשאיר: "נכון לעכשיו הוא אצלנו. יחד עם זאת מחפשים לו קבוצה ברמה גבוהה. מגיע לו כי הוא שחקן נפלא. אשמח אם נצליח להשאירו במכבי חיפה".
לבסוף סיכם אלישע את דבריו ואמר: "יכולתי לקונן אבל החילופים, הרענון והגעת שחקנים חדשים הם חלק מהמשחק. ככה צריכה להתנהל קבוצה המבקשת לשמור על מעמדה בצמרת הכדורגל. אולי כרגע זה נראה כאילו הקבוצה ירדה מנכסיה אך כמי שרואה את השחקנים מדי יום וחש את הדופק האמיתי, יש על מי לסמוך".כיאל. מעברו אמור להיסגר בקרוב (עמית מצפה)

סוכנו של כיאל, דודו דהאן, התייחס לסוגיית המכירה של הקשר מחיפה לסלטיק ואמר ל-ONE בעניין: "אני מאמין שעד מחר בצהריים נתקדם לקראת סגירה".
אם אכן יחתום כיאל בסלטיק, לא תהיה זו העסקה הגדולה הראשונה לה אחראי בקיץ הנוכחי דהאן, שכן רק לפני כמה שבועות חתם שלומי ארבייטמן, גם הוא אקס מכבי חיפה, בשורות גנט מהליגה הבלגית.


דודו דהאן. אחרי ארבייטמן, גם כיאל עוזב באמצעות הסוכן (אמיר לוי)

מכיוון שהשחקן מחזיק בחוזה לשנתיים נוספות בחיפה, נותר להמתין לאישור המועדון מהכרמל לעסקה על מנת שתצא לפועל. נראה כי סלע המחלוקת הוא סביב סכום המכירה וכמו כן, תקופת החוזה, כשבסביבתו של השחקן כמובן רוצים חוזה ארוך טווח.


קרדיט לONE