#1

החלוץ מפנטז על ריאל לפני מוק' הצ'מפיונס: "רוצים לקצור את הפירות". גם זהבי מתרגש: "יש צמרמורת". צפו בראיון (רועי גלדסטון, שליח ONE לאוסטריה).הפועל ת"א סיימה את מחנה האימונים שלה באוסטריה ותחל ביום שלישי הקרוב את דרכה האירופית, בסיבוב המוקדמות השני של ליגת האלופות. האדומים יתמודדו מול ז'לז'ניצ'אר אלופת בוסניה, כששבוע לאחר מכן ייערך הגומלין בסראייבו.
לאחר מחנה מפרך, בו האדומים ניצחו את אמקר פרם הרוסית, לבסקי סופיה הבולגרית ואויפשט ההונגרית, והפסידו לאנז'י מרוסיה, ישבנו עם איתי שכטר, שכבש 4 שערים במשחקי האימון, ועם ערן זהבי, שבישל לו שניים מהשערים, לראיון סיכום מחנה."אנחנו חושבים על ליגת האלופות אבל יש עוד דרך ארוכה עד שנגיע לשם", אמר זהבי והוסיף: "יש לנו משחק ראשון ביום שלישי ואנחנו מתכוננים אליו".
זהבי התכוון לכך שגוטמן ערך לשחקנים אסיפה טקטית, והסביר להם על שחקני היריבה מבוסניה: "למועדון ולקהל שלנו מגיע שנעבור".
שכטר הצטרף לדברי זהבי: "אנחנו באים כדי לחמם לקהל את הלב בניצחונות ותצוגות כדורגל. יש לנו את הקהל הכי תומך ואוהב. אנחנו אוהבים אותו חזרה ורוצים לתת לו סיבות לרקוד ביציעים".


זהבי התייחס לעובדה שאלופת בוסניה היא קבוצה לא מדורגת, שתבוא להילחם בבלומפילד: "אנחנו רגילים לדברים כאלה. בעונה שעברה התסגרו מולנו לא פעם וידענו איך להתמודד עם זה. אני גם לא בטוח שהם יבואו לעשות בונקר, כי גם הם רוצים לעבור".

שכטר: "אי אפשר להיות פה סמל אחרי שנה אחת" (רועי גלדסטון)
איתי, אחרי עונה אחת בהפועל, ממש הפכת לאחד הסמלים העכשווים של הקבוצה. אתה מסכים?
"ממש לא. אי אפשר להיות פה סמל אחרי שנה אחת, צריך 5-6 שנים טובות לתת למועדון בשביל דבר כזה. טוב לי בהפועל וכיף לי. אני מקבל חום ואהבה כמו שלא חלמתי שאני יכול לקבל. אני נהנה מכל רגע במועדון, ואני מרגיש כאילו גדלתי בו. הקהל של הפועל הוא כמו קהל אירופי שתומך תמיד".
הרבה ספקולציות היו במהלך השנה על שחקני הפועל, שעתידים לעזוב לקבוצות בחו"ל. בסופו של דבר, רוב הסגל נשאר. "לא האמנתי שהסגל יישאר", מודה זהבי, "באמת חשבתי שגילי, איתי ודגאלס יעזבו. ההנהלה הכניסה את היד לכיס, עשתה מאמצים ואנחנו נצטרך להחזיר להם עם עלייה לליגת האלופות".

דה סילבה. זהבי לא האמין שהוא יישאר בהפועל ת"א (רועי גלדסטון)
"אנחנו השחקנים שהביאו את הקבוצה לליגת האלופות ואנחנו רוצים לקצור את הפירות", מסביר שכטר, "זה הטופ של הטופ, זה כיף שכולנו ביחד בהפועל, נשארנו לעשות את המשימה הזאת ביחד".
לפי מה שמסתמן כרגע, הפועל ת"א, מכבי ת"א ומכבי חיפה יהיו ראש החץ בליגה. "מכבי ת"א ומכבי חיפה אלה מועדוני פאר בישראל", אומר שכטר, "יחד עם זאת, אותנו מעניינת הפועל ת"א, אנחנו צריכים לעשות את העבודה שלנו. מכבי עשו חיזוק, וחיפה היא מועדון שתמיד יהיה בצמרת, אבל אנחנו נעבוד קשה כדי לנסות ולזכות באליפות ובגביע. ולעלות לשלב הבתים באלופות".

הפועל תל אביב לקראת אויפשט. מגיעים נחושים למוקדמות האלופות (רועי גלדסטון)

על נושא החיזוק בעמדת החלוץ, אמר שכטר: "זה נכון שרוצים לחזק, אבל צריך לזכור שזה הסגל שהביא את התארים. מהראן ללה חלוץ נהדר, וגם ויקטור מרעי חלוץ טוב מאוד. כולם גם יודעים שזהבי יכול לשחק בכל תפקיד, וכמובן גם חלוץ".
מה תגידו על העונה שעברתם?
זהבי: "אני לא מעכל שום דבר שקרה העונה. הגביע, האליפות, הגול בטדי. אתה שואל אותנו על ליגת האלופות ויש לי צמרמורות".לבסוף זהבי פנה על שכטר ושאל אותו, יש לך חלום לתת גול בצ'מפיונס? שכטר ענה: "זה חלום ילדות לתת גול לא רק בצ'מפיונס, אלא לקסיאס בצ'מפיונס". נתראה בסנטיאגו ברנבאו? אולי.

זהבי: "אני לא מעכל מה שקרה העונה, הגביע, האליפות, הגול בטדי" (רועי גלדסטון)


קרדיט לONE