#1

כמה דברים שאני רוצה להגיד על הלהקה- בין הלהקות האהובות אליי, לא מפורסמות בכלל אבל שרים יפה והגיטריסט מעולה.

קצת על הלהקה

סימפוני אקס (Symphony X) היא להקת מטאל מתקדם ונאו קלאסיק אמריקאית המשלבת טכניקה אישית גבוהה עם אלמנטים של מטאל סימפוני ומקהלות. היא ידועה בשל היכולת הטכנית הגבוהה של חבריה.

הלהקה-


חברי הלהקה כיום הם: מייקל רומאו, מייקל פינלה, ג'ייסון רולו, מייקל לפונד וראסל אלן.
סימפוני אקס הושפעו רבות מלהקות רוק מתקדם כמו "קנזס", ו"ראש" וכמו כן גם מלהקות מטאל כמו איירון מיידן, בלאק סבאת' וג'ודס פריסט. הלהקה הושפעה רבות גם מלחנים של מוזיקה קלאסית ומוזיקה גותית גרגוריאינית, והדבר בולט בשירים רבים שלהם, שאף במקרים מסוימים שילבו ביצירותיהם קטעים מיצירות קלאסיות, או מזמורים גרגוריאניים.

היסטוריה


חברי הלהקה המקורית הם: מייקל רומאו (גיטרה), רוד טיילר (שירה), מייקל פינלה (קלידים), תומאס מילר (באס) וג'ייסון רולו (תופים). הלהקה הוציאה את אלבומה הראשון, הקרוי על שם הלהקה, בשנת 1994.
לאחר הוצאת האלבום הראשון, עזב הסולן רוד טיילר את הלהקה. טיילר הוחלף על ידי ראסל אלן, הסולן הנוכחי.
בשנת 1995 הוציאה הלהקה את אלבומה השני: "The Damnation Game". באלבום זה בולט שיר הנושא אשר על שמו קרוי האלבום.
בשנת 1997 הוציאו סימפוני אקס את אלבומם השלישי: "The Divine Wings of Tragedy". השיר המרכזי באלבום זה, הינו היצירה המוזיקלית בת 20 הדקות: The Divine Wings of Tragedy הנפתח בקטע מקהלה גותי ומחליף מספר פעמים את סגנונו במהלך 7 פרקי השיר. באלבום זה בולטים עוד שירים כמו Of sins and Shadows, וכן Sea of Lies, Pharaoh,Out of the Ashes, והאפוס The Accolade.
בשנת 1998 הוציאה הלהקה את האלבום "Twilight in Olympus". באלבום זה תפס המתופף טום וולינג את תפקידו של קודמו ג'ייסון רולו. באלבום זה בולטים שירים כמו Through the Looking Glass המבוסס על ספרו של לואיס קרול, Smoke and Mirrors, ועוד.
בשנת 2000 חזר המתופף ג'ייסון רולו לשורות הלהקה והוציא איתם את אלבום הקונספט "V - The New Mythology Suite". אלבום זה מבוסס על אגדת היבשת האבודה אטלנטיס ועל מיתולוגיה מצרית עתיקה. באלבום זה הצטרף גם הבאסיסט מייקל לפונד (שהחליף את תומאס מילר). באלבום הקונספט הזה הופיעו שירים כגון: Evolution, Egypt, Fallen והשיר הסוגר את האלבום ואת עלילתו Rediscovery pt2- The New Mythology.
בשנת 2002 הוציאו סימפוני אקס את האלבום "The Odyssey". שיר הנושא של אלבום זה נושא את שם האלבום, יצירה מוזיקלית זו בת 24 דקות, מבוססת על סיפורו של הגיבור היווני אודיסאוס, ומסעו הביתה ממלחמת טרויה. באלבום זה, מופיעים גם Accolade2 שהוא שיר ההמשך לאפוס The Accolade, וכן השירים: The Turning, King of Terrors, Wicked, Inferno ו- Awakenings.
בשנת 2007, הוציאו סימפוני אקס את אלבום האחרון נכון לעכשיו, Paradise Lost ("גן עדן אבוד" או "גן העדן שאבד")

דיסקוגרפיה-

Symphony X - 1994
The Damnation Game - 1995
The Divine Wings of Tragedy - 1997
Twilight in Olympus - 1998
Prelude to the Millennium - 1998
V- The New Mythology Suite - 2000
Live on the Edge of Forever - 2001

The Odyssey - 2002
Paradise Lost - 2007

הנה כמה שירים שלהם:
http://www.youtube.com/watch?v=wc62kCsDT9M

http://www.youtube.com/watch?v=nNFCR0fhuLE

http://www.youtube.com/watch?v=v-o_i4RfIxA

http://www.youtube.com/watch?v=gi7rACkpXwg

תקשיבו בבקשה לכמה שירים כי ממש השקעתי כאן