#1


אבו-רוקון (מימין) מריץ לעברו שוב ושוב את חבריו אחרי כיבוש. צילום: ג'ו הירש
חסיב אבו-רוקון, חלוצה של קבוצת הנוער מכבי "שמואל" חיפה זכה ובצדק, לתואר ה"כירורג" בין חבריו והצוות המקצועי.
מאז שב מפציעה ממושכת בתחילת העונה, החלוץ אינו מבזבז את שעריו וכמו כירורג בבית חולים דואג לכבוש ב"פינצטה" במשחקים החשובים לקבוצתו והרשימה לא קצרה.

ושלא יובן לא נכון. כל אחד מ-49 שערי הזכות שכבשה חיפה של איתי מרדכי (מנהל: ערן לוין) חשוב בפני עצמו אבל לשעריו של אבו-רוקון ערך מוסף: שער מול אשדוד בסיבוב הראשון (1:3) כאשר זו עדיין הייתה בתמונת המועמדות לכתר, שער מול הכח עמידר בחוץ(1:2), צמד ב"דרבי" מול הפועל (0:2), צמד בראשל"צ וזה המשחק היחיד בו חיפה לא ניצחה בסיועו (3:3), שער מול בית"ר ירושלים (0:2), שער ראשון מול מכבי תל אביב בשבוע שעבר ב"משחק העונה" (0:2) ושער יקר מפז, בצהרי היום מול מ.ס.אשדוד שהצעיד את חיפה צעד נוסף קדימה בדרך לתואר נוסף. אין ספק, ל"דוקטור" אבו-רוקון מכסימום הצלחה בניתוחי שדה...

הציל שתי נקודות לקראת הסיום. רם שטראוס. צילום: ג'ו הירש
ללא ספק, השער של היום, במיוחד לאור ניצחונה הגבוה של מכבי תל אביב בסכנין (0:7) עשוי להיכנס לקטגוריה של אחד משערי העונה, בגלל העיתוי ומקום כיבושו.
אשדוד הפכה בשלוש השנים האחרונות ל"כבשה השחורה" של ה"ירוקים" במגרשה. בעונה שעברה חיפה אפילו לא הצליחה לנצח אותה כלל (גם לא את ראשון לציון), לפני שנתיים הפסד 1:0 ולפני שלוש שנים הגנת חיפה הפכה למסננת וספגה חמישייה (5:3).

אלא שהשנה הצליח המאמן איתי מרדכי ללכד שחקנים לקבוצה חזקה בעלת הגנת ברזל, קישור לוחם ו"כירורג" אחד בחוד. כמו ביחידה קרבית. הצוות הזה הצליח בחמשת השבועות האחרונים, במשחקים הכי קשים שנועדו לו, לנצח בכולם בזה אחר זה (הפועל ת"א, רעננה, קריית שמונה, מכבי ת"א ואשדוד) וארבעה מחזורים לסיום, הכל נשאר ברגלי המכבים, למרות שבשבוע הבא מצפה להם מכבי נתניה (ב"קצף"), אחר כך בית"ר טוברוק (חוץ) הנאבקת על מקומה בליגה כמו הכח עמידר ר"ג (בית) שתגיע לכאן ובסיום "דרבי" בקריית חיים.

ניצחון חשוב במקום שלא ניצח בו מעולם כמאמן נוער. איתי מרדכי. צילום: ג'ו הירש
התוצאה השברירית באשדוד מטעה. כי חיפה, לפחות במחצית הראשונה, שלטה ללא עוררין במשחק בניצוחם של טאלב טואטחה וסינטאיהו סלליך והאירוע הכי משמעותי מבחינתה, יציאתו של הקפטן שלומי אזולאי כבר בדקה ה-10 עקב 'התעוררות' פציעתו מהשבוע שעבר שהשביתה אותו גם מול מכבי תל אביב.

את מקומו תפס שאדי שעבאן וחיפה לחצה על הדוושה, דחקה את המארחים לשערם ונהנתה מחצאי הזדמנויות שלא מצאו את הרשת. גם שוער אשדוד תרם לתוצאה העקרה משערים, מלבד פעמיים. בדקה ה-54 נפסל שער לאבו-רוקון שכבש מקרוב, בטענה לנבדל אך לא חיפה תוריד הילוך כשהיא זקוקה לנקודות אמת.

תריסר דקות מאוחר יותר, אבו-רוקון נגח למרכז תיבת החמש, שחקן הגנה הרחיק לא טוב ומנע משוערו לקלוט את הכדור. החלוץ החיפני המתין לטרף ועט על המציאה ובדחיקה מזווית קשה קבע 0:1 משמעותי.


הנשיא מרוצה מאד מהישגי קבוצת הנוער. צילום: ראובן כהן
השער לא גרם לחיפה לסגת, היה לה על מי לסמוך בהגנה שהיטיבה לסגור את שחקני אשדוד אך שמונה דקות לסיום, הצליח השוער רם שטראוס למנוע שער שוויון שלא הגיע לאשדוד. חלוץ ניצב מולו, החיפני זינק לרגליו ושמחת חיפה לא הושבתה.

בסיום המשחק שוחחו הנשיא יעקב שחר והמאמן איתי מרדכי שהתכבד לבשר לו על ניצחון החוץ החשוב, הראשון ברך על הניצחון וכעת נותרו 360 דקות כדי ששחקני מכבי חיפה ישלימו את המלאכה בהצלחה.

הרכב: רם שטראוס, גבריאל גרינר, סארי פאלח, זיו אוסון, חנא נסאר,טאלב טואטחה, אור בן-חמו, מוחמד דרוויש (ערן רוזנבאום/78), סינטאיהו סלליך (ערן מלכין/80), שלומי אזולאי (שאדי שעבאן/10), חסיב אבו-רוקון (הייתם חלבי/70).