#1

UFC112 נכנס לספרי ההיסטוריה לכל אלו שכבר ראו או שסתם סקרנים, הנה התוצאות. פן מול אדגר, סילבה נגד מאיה, הכל בפנים
אחת התכונות הכי חשובות אצל אלוף MMA היא ביטחון עצמי, שמתרגם לאפקט הפחדה של היריב. לחלק יש, לאחרים אין, ולחלק כנראה יש יותר מדי. תשאלו את בי.ג'יי פן, שבמשך חמישה סיבובים מול פרנקי אדגר נראה קצת יותר מדי בטוח בעצמו, לא יזם מספיק, ובסופו של דבר מצא את עצמו בלי החגורה באחת ההפתעות הגדולות ב-UFC בשנים האחרונות.

מצד שני, ישנו אנדרסון סילבה שבקרב המרכזי ב-UFC112 הפגין קצת יותר מדי בטחון, אפילו הרבה מדי, ופשוט זלזל ביריבו דמיאן מאיה. בניגוד לאלוף היוצא במשקל קל, הניצחון של האלוף במשקל בינוני היה ברור פחות או יותר מאז סיום הסיבוב הראשון. מה שכן, קרדיט אצל הקהל באבו דאבי הוא כנראה כבר לא יקבל.

בקרב מרכזי נוסף, מאט יוז שוב הראה שמול אגדות מזדקנות ולוחמים מהדרג השני יש לו עדיין מה לתת כשסיים את הקרב מול הנזו גרייסי עם TKO בסיבוב ה-3.

קרב אליפות במשקל קל:
בי ג'יי פן (5-15) - פרנק אדגר
אדגר, "התשובה" הגיע אמנם אחרי שלושה נצחונות רצופים, כולל אחד על האלוף לשעבר שון שרק, אבל אף אחד לא נתן לו סיכוי מול "העילוי". בסיבוב הראשון נראה היה שפן משחק איתו, מחכה לשחרר את הרגל מהבלם ולהתפוצץ על יריבו שלא הפסיק לזוז עם הרגליים והראש במשך כל הקרב. בסיבוב השני הסיפור חזר על עצמו, אבל הפעם אדגר גם הצליח לפגוע לא פעם באלוף. הסיבוב השלישי היה בוודאות של הטוען לכתר ופתאום פן מצא עצמו בבעיה, מה שלא ממש הטריד את אנשי הפינה שלו שהפגינו, כמוהו, קור רוח הזוי יחסית למעמד. האלוף פשוט לא הצליח להתעורר ואחרי חמישה סיבובים לאף אחד בארינה הפתוחה לא היה ספק מי המנצח: פרנק אדגר הדהים את העולם.
המנצח, והאלוף החדש במשקל קל: פרנק אדגר, בהחלטת שופטים.

קרב אליפות במשקל בינוני:
אנדרסון סילבה (4-25) - דמיאן מאיה (1-12)
סילבה רצה להילחם מול ויטור בלפורט, אבל בגלל פציעתו של האחרון קיבל ברזילאי אחר שלא ממש אוהב להיכנס לקרבות אגרופים. העכביש, בדיוק כמו בקרב הידוע לשמצה מול תיילס לייטס, לא היה מוכן להסתכן בהורדה לקרקע ולכן התעסק בעיקר בלעצבן את מאיה וגם את הקהל. מאיפה להתחיל? סילבה עשה תנועות קפוארה, עמידות מוזרות, פרצופים מזלזלים ולקראת הסוף אפילו התחבא מאחורי השופט דן מיראגליוטה.

אבל אל תדאגו לו. כשהאלוף היה צריך, הוא פשוט פירק את יריבו עם אגרופים מדוייקים על המילימטר ובעיטות יפות בסיבוב. לא פעם הוא גם חיפש את הברך של מאיה, אקט לא ספורטיבי אבל גם לא חוקי, מה שכמובן לא ממש הוסיף לו נקודות זכות. בסיום חמישה סיבובים היה ברור שסילבה הוא המנצח אבל מאיה, שלא הפסיק לנסות, קיבל לא מעט מחמאות שישאירו אותו גבוה בדירוג במשקל הבינוני. "אני לא יודע מה קרה לי", התנצל האלוף לו היה זה ניצחחון 11 ברציפות ב-UFC, "זה לא מתאים לי ואני מבטיח שבעתיד זה לא יקרה".
המנצח, ועדיין האלוף: אנדרסון סילבה בהחלטת שופטים.

קרב במשקל בינוני-קל:
הנזו גרייסי (1-6-13) - מאט יוז (7-44)
אחרי יותר מ-3 שנים מחוץ לזירה, גרייסי דווקא נראה לא רע בסיבוב הראשון. מאסטר הג'יו ג'יטסו ואמן ההיאבקות נשארו בעמידה ולמעט כמה בעיטות של יוז לרגליו של הברזילאי, גרייסי בן ה-43 אפילו שלט. בהמשך השניים לא ירדו לקרקע משום מה, ותכנית המשחק של יוז החלה לעבוד. כל בעיטה ברגל ובשוק עשו לגרייסי נזק עד שבסיבוב השלישי הוא כבר לא הצליח לעמוד. בסופו של דבר, 20 שניות לפני הגונג האחרון, יוז תפס אותו עם קובמינציה של אגרופים שאילצה את השופט להפסיק את הקרב, וחגג לעצמו ניצחון שני רצוף. גרייסי, מצידו, יצא עם המחמאות כשנשאל מדוע לא לקח קרב קל יותר אחרי כל כך הרבה זמן בחוץ. "איזה לוחם הייתי אם זה מה שהייתי מבקש", הוא אמר לקול תשואות הקהל. אכן, לוחם אמיתי.
המנצח: מאט יוז עם TKO בסיבוב השלישי.
קרב במשקל בינוני:
קנדל גרוב (6-13) - מארק מוניוז (1-7)
מכונת ההרס הפיליפינית היכתה פעם נוספת, והפעם מוניוז עשה זאת בדרך שזיכתה אותו, ואת גרוב, בבונוס כספי על "הקרב של הערב". ואכן, זה היה קרב גדול. הסיבוב הראשון היה כולו של "העכביש" (כל קשר לאנדרסון סילבה מקרי בהחלט), שפגע עם אגרוף מדוייק אחד ואז ניצל את הגמישות ואת רגלייו הארוכות כדי להביא את יריבו למספר מצבי הכנעה. אבל מוניוז שרד, ובסיבוב השני כשחזר לעמוד הגיע תורו. טעות של גרוב על הקרקע איפשרה לו לעלות לטופ-פוזישן, ומכאן זו היתה הצגה של איש אחד. גראונד אנד פאונד קטלני סגר את הסיפור, ניצחון שלישי רצוף למוניוז שבהחלט מאותת על כוונותיו.
המנצח: מארק מוניוז, TKO בסיבוב השני.


קרב במשקל קל:
טרי אטים (2-14) - רפאל דוס אניוס (4-13)
אחרי סיבוב ראשון שקול ירדו השניים לקרקע, מגרש המשחקים של דוס אניוס, שחצי דקה לפני סוף הסיבוב השני תפס את יריבו בבריח יד וסגר את הסיפור.
המנצח: רפאל דוס אניוס, הכנעה בסיבוב השני.

תוצאות בולטות בקרבות המוקדמים: פיל דייויס נותר בלתי מנוצח אחרי שהכניע את אלכסנדר גוסטפסון עם חניקת אנקונדה בסיבוב הראשון; דמארקוס ג'ונסון ניצח את ברד בלקבורן עם TKO בסיבוב השלישי, ג'ון מאדסן, בוגר העונה האחרונה של הלוחם האולטימטיבי, ניצח את מוסטפה אל-טורק בהחלטת שופטים אחידה, פול קלי הכניע את מאט ויץ'.


"כל הזכיות לאתר אחר"