#1

נשיא בארסה מאשים בספר חדש את סגנו, סנדרו רוזל, כי זה הציע לו "עמלה" של 10אחוזים ממכירה אפשרית של הברזילאי לצ'לסי. הבלוז ורוזל עצמו מכחישים.

סערה בעולם הכדורגל הספרדי. נשיא ברצלונה, חואן לאפורטה, חושף בספרו 'חלום לילדיי' שיראה אור בספרד ביום שני פרשת שוחד חמורה סביב מעבר אפשרי של כוכב ברצלונה דאז ומילאן כיום, רונאלדיניו, לצ'לסי באפריל 2004.
לאפורטה טוען כי סגנו דאז ויריבו המר כיום על נשיאות הקבוצה, סנדרו רוזל, ניסה לשכנעו לקחת "עמלה", אותה תרגם לאפורטה כשוחד לכל דבר, מסכום העברתו של הברזילאי למועדון האנגלי. רונאלדיניו כידוע לא עבר בסופו של דבר לצ'לסי.

רוזל אמר כביכול ללאפורטה כי יש בידיו הצעה מהבלוז לרכוש את 'רוני' ב-70 מיליון ליש"ט. לאפרוטה כותב בספרו: "אמרתי לו שיוציא את הרעיון הזה מראשו. 'רוני' לא למכירה". רוזל אמר בתגובה: "חואן, הם נותנים לנו עמלה של 10% מהסכום".
"הוא התעקש ואמר שאם נסכים להצעה נוכל להתחלק שנינו בסכום של 7 מיליון ליש"ט. הגישה הזו שלו מרמרה אותי מאוד", הוסיף הנשיא, שצפוי לסיים את כהונתו השניה בברצלונה ביוני הקרוב, כשהמועמד הבכיר להחליפו הוא לא אחר מאשר אותו רוזל.
רונאלדיניו בברצלונה. האיש שבלב הסערה (רויטרס) צ'לסי, שבעקבות החשיפה עלולה להיכנס לבוץ גם היא, זעמה והכחישה כל קשר לפרשה וטענה כי אין שום ראיות התומכות בדבריו של לאפורטה. דובר הבלוז אמר: "זו שטות גמורה. אין בדברים שום הגיון. מעולם לא הצענו הצעה שכזו".

רוזל, פרש מתפקידו ב- 2005, לאחר שהסתכסך עם לאפורטה, אך צפוי כאמור לחזור מהדלת הקדמית לתפקיד היוקרתי של הקבוצה הטובה בעולם. תגובות לספר אומרות כי הגיוני שדבריו של לאפורטה הם כדי לפגוע בסיכוייו של רוזל להפוך ליורשו בבחירות הקרובות.
צ´לסי. מכחישים כל קשר לפרשה (רויטרס) רוזל מצידו לא נשאר חייב להאשמות החריפות וצפוי לתבוע את לאפורטה: "לאחר קריאת וניתוח האשמות מצדו של מר לאפורטה, אני רוצה להגיד שזה שקר מוחלט ושאין לי שום צד בעניין".
"הפרק הזה בספר הוא התקפה בוטה על כבודי ויש לי את הזכות להגן על עצמי משפטית", הוסיף רוזל הפגוע מהפרשה, שצפויה להסתעף בימים הקרובים ולקבל הדים תקשורתיים רבים, שכן אם נכונים הדברים מדובר בעבירה חמורה ביותר.

קרדיט לONE