#1

קפטן פ.ס.ז' בן ה-37 שהגדיר מחדש את תפקיד הקשר האחורי יתלה את נעליו בתום העונה הנוכחית: "זו העונה האחרונה שלי, אבל מי יודע מה אני אגיד מחר".
קפטן פאריס סן ז'רמן כיום ואחד הקשרים האחוריים הגדולים בהיסטוריה של הכדורגל, קלוד מקאללה, הודיע כי יפרוש ממשחק בתום העונה הנוכחית.
מקאללה בן ה-37 רשם קריירה מפוארת וזכה בתארים בשלוש מדינות שונות. הוא החל את הקריירה שלו בצרפת ושיחק בנאנט ומארסיי לפני שעבר לסלטה ויגו הספרדית ומשם לריאל מדריד.
מקאללה נזרק מהבלאנקוס בסוף עונת 2003, כשהחל פרוייקט הגלאקטיקוס הראשון. פלורנטינו פרס, נשיא המועדון, העביר ביקורת קשה מאוד על יכולתו של מקאללה. אך כיום רוב הפרשנים טוענים כי הסיבה המרכזית לכישלון של אותה קבוצת כוכבים היתה שחרורו של הקשר הצרפתי המחונן.
לאחר מכן שיחק מקאללה במשך חמש עונות בצ'לסי וזכה עימה בשתי אליפויות אנגליה, גביע ושני גביעי ליגה. ב-2008 חזר הקשר לצרפת והצטרף לקבוצת פאריס סן ז'רמן ולמרות גילו המבוגר הוא פיספס בסך הכול שלושה משחקי ליגה עד כה.
תרומתו של השחקן הצרפתי לעיצוב תפקיד הקשר האחורי היא כה גדולה שבאנגליה מכנים את העמדה "עמדת מקאללה".

גרנט עם מקאללה בתקופה ששניהם היו בצ´לסי (רויטרס) מקאללה כבר רמז בקיץ האחרון כי הוא מתכוון לתלות את נעליו וכעת הוא מאשר את דבריו אך משאיר שבב קטן של תקווה למעריציו: "היום אני אומר שזו העונה האחרונה שלי, אבל מי יודע מה אני אגיד מחר". למקאללה יש כבר עבר של קאמבקים, מהקריירה בנבחרת צרפת הוא פרש פעמיים לפני שהודיע סופית לאחר יורו 2008 על עזיבתו.


קרדיט לONE