#1

אחרי שהבטיחו את הישארותם בליגה, מתכוננים הישראלים של לוקרן לפלייאוף. "זה כל-כך מסובך, גם השחקנים הבלגים לא מבינים את השיטה".
אם היו נשאלים נציגינו הישראלים בלוקרן בראשית העונה כיצד הם מצפים שתסתיים, קשה להניח שהם היו מעלים על דעתם שרק ברגע האחרון הם יבטיחו את הישארותם בליגה. ומשום כך, למרות ההפסד אתמול (ראשון) 4:0 לאנדרלכט, מרגע שנודע להם בתום שעות מורטות עצבים, שנשארו בליגה, יש לזיו, סטרול וגולן את כל הסיבות לחגוג.
“הרבה לחץ ירד אצלנו אחרי המשחק אתמול", הודה מגן הנבחרת, יואב זיו, בשיחה עם ONE. “נקלענו למצב שלא היינו אמורים להגיע אליו, אבל לפחות נחלצנו בסופו של דבר מהירידה, ועכשיו נוכל לשחק משוחרר יותר וליהנות מהמשחקים שנשארו לנו בפלייאוף".
“מי שחושב שבארץ הפלייאוף מסובך, זה בגלל שהוא לא מבין מה קורה כאן בליגה הבלגית", אמר זיו, וניסה להסביר את השיטה הנהוגה בבלגיה: “מקומות 1-6 מתחרים בפלייאוף העליון אחרי שמורידים להם 50% מהנקודות, כמו בארץ. מקום 16 יורד לליגת המשנה ומקום 15 הולך למבחנים שמתקיימים רק בסוף מאי, נגד 3 קבוצות מהליגה הלאומית".


"הפלייאוף האמצעי, קבוצות 7-14 מחולקות לשני בתים של 4 קבוצות עם 0 נק' כל אחת. אנחנו נהיה באותו בית עם מכלן, סרקל ברוז' ו-ווסטרלו ובבית השני, יהיו גנק, סטנדרד ליאז', שרלואה ובירסחוט. כל קבוצה משחקת שני משחקים בשיטת בית-חוץ, ובסופו של דבר יש גם משחקים על מקום באופ"א".

"זה כל-כך מסובך, אני לא יודע מה הם חשבו לעצמם. גם השחקנים הבלגים בקושי מבינים את השיטה אבל העיקר שאנחנו לא הולכים למבחנים או יורדים ליגה, העיקר שהבטחנו את ההישארות שלנו".

עומר גולן. הוא, סטרול וזיו הולכים לפלייאוף
#divOrange {direction:ltr;text-align:left;vertical-align:top;width:400px;height:80px;background:url(http://images.one.co.il/Images/Msite...sgeret21_1.jpg) no-repeat;position:relative;} #imgOrangeLink {width:50px;height:20px;top:0px;left:0px;border:0p x} #tblOrange {width:400px;} #tblOrange td {width:195px;direction:rtl;text-align:right;font-family:Arial;font-size:11px;color:#233160;} #tblOrange th {width:1px;} .imgOrange {width:65px;height:65px;float:right;border:solid 1px #dfe8ef;margin:0px 5px 0px 5px;} .linkOrangeName {font-family:Arial;font-size:12px;color:#4D4D4D;cursor:pointer;text-decoration:none;font-weight:bold; width:100%} .linkOrangeLink {font-family:Arial;font-size:11px;color:#303d69;cursor:pointer;text-decoration:none;width:95%} .linkOrangeDesc {font-family:Arial;font-size:12px;color:#4D4D4D;cursor:pointer;text-decoration:none;width:95%}


קרדיט לONE