#1

קבוצתו של השוער הישראלי נוצחה בביתה 5:1 מול הקבוצה מאמסטרדם, כאשר סוארז האורוגוואי כובש צמד ומבשל, ונותרה תקועה בקרקעית הטבלה.

הליגה ההולנדית מגיעה לישורת האחרונה, ונראה כי גורלה של וואלבייק, קבוצתו של השוער הישראלי אוהד לויטה, נגזר לירידה לליגה השניה, זאת לאחר שהיום הובסה הקבוצה 5:1 במשחק ביתי מול איאקס.
איאקס צימצמה בזכות הניצחון הזה את הפער מטוונטה המוליכה לארבע נקודות בלבד, וואלבייק נותרה תקועה עמוק במקום האחרון עם 12 נקודות בלבד, למן פתיחת העונה, כשהיא רחוקה כעת מספר דומה של נקודות מחוף מבטחים.
לויטה שיחק, כרגיל, 90 דקות, במשחק שנפתח עם שער מוקדם של סיים דה יונג, שחקנה של איאקס כבר בדקה התשיעית, מבישול של סוארז.ההפתעה הזמנית הגיעה בדקה ה-26 שעה שרוד ברגר, קשרה של וואלבייק כבש את שער השוויון וקבע 1:1, תוצאה שנשמרה עד להפסקה.
שתי דקות במחצית השניה העלה סוארז בעצמו את האורחים מאמסטרדם ליתרון של 1:2 כשדה יונג מחזיר לו בישול, לויטה נכנע לבלם קבוצתו, דאסטלי מולדר בדקה ה-65 וסוארז כבש את השני שלו והרביעי של איאקס בדקה ה-85 ממסירה מצויינת של דניס רומדאל הדני, ובחלוף דקה בלבד חתם רומדאל עצמו את תוצאת המשחק, 1:5 לאיאקס, מבישול שני של דה יונג.


סוארז, שני שערים ובישול לחלוץ מאורוגוואי (רויטרס) טוונטה אנסחדה, מוליכת הטבלה, נעצרה מעט כשסיימה בתוצאת תיקו של 1:1 במשחק חוץ מול איינדהובן, שירדה למקום השלישי, בעקבות ניצחונה של איאקס.
במשחקים נוספים שהסתיימו: הירנביין - ניימיכן 1:4, הראקלס אלמלו - ברדה 0:3, ווילם - אוטרכט 3:0.


קרדיט לONE