#1

קבוצת האוהדים ערכה חגיגות רשמיות, הקהל האדום הבעיר רימוני עשן, השוטרים נכנסו ליציע ומהלומות הועפו לכל עבר. צפו בווידאו מתוך התגרה בהדר יוסף.

הפועל אוסישקין אירחה הערב (ראשון) בהדר יוסף למשחק חגיגות העליה הרשמיות לליגה הלאומית את הפועל עמק יזרעאל, למשחק שאמור היה להיות מרגש ושמח, ברוח הספורט.
אבל האירוע המרכזי התחולל דווקא ביציעים כששבע דקות לסיום המשחק, עם קבלת ההודעה מהצפון על הפסדה של מכבי חיפה בסכנין, החלו חגיגות של שירה אדירה והדלקת רימוני עשן שגררה את כניסת כוחות המשטרה ליציע.
כמובן כניסת כחולי המדים הלהיטה את הרוחות ומיד התפרצה תגרה המונית בין שני הצדדים. למשך מספר דקות יחד עם העשן הסמיך כל האיזור היה תוהו ובוהו וחילופי מהלומות קשים בין האוהדים ליס"מניקים.


אבל היה גם משחק ולפני תחילת המשחק נערך טקס, שיהיה מלווה במפגן זיקוקים ואבוקות של האוהדים האדומים, ובמהלכו ניתן גביע לתומר שטיינהאור, סנטר העמק ושחקן הפועל ת"א לשעבר.
המשחק יצא לדרך כשהאולם אפוף עשן וכרגיל אוסישקין דרסה כבר מההתחלה, כשהיא בשליטה מוחלטת, ובסוף הרבע הראשון 11:23 לאדומים.
ברבע השני הקבוצה מהצפון נכנסה למשחק וצימצמה את התוצאה ל-27:23 שבע דקות למחצית, בשני הצדדים הירבו להחטיא והאורחים ניצלו זאת כדי לעלות ליתרון 31:33, אך אז אוסישקין שוב לחצה על הדוושה והוליכה במחצית 33:36.


תיחת המחצית השניה היתה של האדומים, שבזכות יכולת מצויינת של מתן נאור סיימה את הרבע ביתרון 51:60. הרבע האחרון נמשך באותו קו, ו-7 דקות לסיום הוליכה המארחת 53:65, אך באותה דקה החלה אותה מהומה ביציע, שהעיבה על המשחק.
לאחר שהרוחות נרגעו ביציע, חזרו הקבוצות לפרקט ועם הבאזר ניתן האות לחגיגה של קבוצת האוהדים, כאשר תוצאת הסיום - 76:82. מתן נאור הוביל את אוסישקין עם 20 נק', טוהר חיימוביץ הוסיף 17 נק' למנצחת.
שטיינהאור: מצטער שאני לא צעיר ב-15 שנה כדי להיות חלק מזה
שרון אברהמי, מאמן הפועל אוסישקין, אמר בסיום: "הם נתנו פייט, בוא לא נשכח שאת רוב החבר'ה פה אני גידלתי בעמק יזרעאל. היתה קצת התרגשות אצלנו, אבל בכל זאת הובלנו ושלטנו לאורך כל המשחק".


תומר שטיינהאור ומתן נאור. הסנטר הוותיק קיבל גביע (דרור עינב) עודד פרל, מאמן עמק יזרעאל, אמר: "קודם כל ברכות לאוסישקין על העליה, באנו לתת פייט, באנו לנצח, לא היו לנו אחוזי קליעה טובים וחלק מהשחקנים לא הגיעו למשחק, ניסינו לתת הכל ולצערי זה לא הספיק".

יפתח בוכמן, מתן נאור וירון להט חוגגים עלייה (דרור עינב) תומר שטיינהאור אמר אחרי המשחק: "חשבו שנהיה פה קישוט אבל היה ערך ספורטיבי למשחק, אוסישקין הקבוצה הכי טובה בליגה הזאת בפער אדיר, שנה הבאה הם גם יעלו לליגת העל. זה הדבר הטוב שקרה מהריסת אוסישקין, אם אפשר להגיד דבר כזה. אני מצטער שאני לא צעיר ב-15 שנה כדי להיות חלק מזה".

קרדיט לONE