#1


אחרי שנתיים, שוב יהיה בוומבלי. גרנט (צילום: אימג’בנק – GettyImages)

צמד בשלוש דקות. פיקיון מול קאר (צילום: אימג’בנק – GettyImages)


משחק טוב אחרי החזרה מפציעה. בן חיים מול מקפאדן (צילום: אימג’בנק – GettyImages)

הרבה מאוד מים עברו בנהר מאז שפורטסמות ניצחה את קארדיף וגרפה את הגביע האנגלי ב-2008. הקבוצה הפגועה והשסועה הלכה מדחי אל דחי מאז, כשלאחרונה אף הגיעה לידי מפרק וממאזנה הופחתו תשע נקודות, אבל את הנחמה היא מצאה שוב באותו מפעל קסום וכעת היא כבר בחצי הגמר. טל בן חיים שב להרכב פומפי והיה חלק ממשחק הגנה סולידי ששמר את הקבוצה בעניינים עד לדקה ה-67, בה פרדריק פיקיון כבש את הראשון והפך משחק חלש ואנמי לניצחון גדול עבור המארחים. הצרפתי המצוין הכפיל את התוצאה בחלוף שלוש דקות, השופט עזר לגרנט עם אי אישור שער חוקי של ליאם רידג'וול מבירמינגהאם בדקה ה-80 וכך יכולים המאמן הישראלי ושחקניו להתכונן לביקור בוומבלי באמצע אפריל.


כבר אחרי 15 שניות נרשם איום ראשון מצד פורטסמות, כשג'ון אוטאקה בעט לידיו של ג'ו הארט. בדקה ה-16 נדרש דייויד ג'יימס לפעולה, כשהדף נהדר כדור מסוכן מ-12 מטרים שבעט קמרון ג'רום, בתום התקפה נאה מצד בירמינגהאם. המשחק לא התעלה לרמה גבוהה ונראה כי שתי הקבוצות בעיקר דואגות לא לספוג, כשגם ניסיון נוסף של אוטאקה לפני השריקה למחצית נבעט החוצה.


המחצית השנייה נמשכה בקצב דומה, אך החל מהדקה ה-60 פורטסמות לחצה על שערו של הארט ואחרי החמצות של פיקיון ואוהרה השיגה את שער היתרון. הגנת בירמינגהאם לא הצליחה להרחיק כדור בדקה ה-67, הארט עצר פעם אחת את אוטאקה ולבסוף פיקיון דחק מקרוב לרשת. 0:1 לפומפי. שלוש דקות אחר כך נותר החלוץ הצרפתי לבד מול הארט ובעט בקור רוח לרשת את השני שלו. 0:2 לפורטסמות, בדרך לחצי הגמר. בדקה ה-80 ליאם רידג'וול נגח מקרוב וג'יימס הדף מעבר לקו השער, אבל הקוון והשופט לא הבחינו בשער החוקי וקיפחו את בירמינגהאם.הרכב פורטסמות: דייויד ג'יימס, סטיב פינאן, טל בן חיים, הרמן הריידרסון, נאדיר בלחאג', מייקל בראון, מארק ווילסון, ג'יימי אוהרה, ג'ון אוטאקה, דני וובר (פאפה בובה דיופ, 87), פרדריק פיקיון.


הרכב בירמינגהאם: ג'ו הארט, סטיבן קאר, רוג'ר ג'ונסון, סקוט דאן, ליאם רידג'וול, בארי פרגוסון, לי בוייר, קית' פאהי (קווין פיליפס, 72), סבסטיאן לארסון (קרייג גארדנר, 84), ג'יימס מקפאדן (כריסטיאן בניטז, 75), קמרון ג'רום.