#1

ביברס נאתכו נפרד היום מהפועל תל-אביב, הקבוצה בה החל את הקריירה, לטובת חוזה העתק בקאזאן הרוסית. כל המספרים, מתחילת בקריירה ועד לעונה זו - הכנסו לכתבה וצפו גם בהפתעה - תמונה מעניינת במיוחד של ביברס בצעירותו.
בשנים האחרונות קשה עד כמעט בלתי אפשרי להתחבר לשחקן כדורגל בארץ. התהליך החל עם עזיבתו של שמעון גרשון לבית"ר ירושלים, מהלך שנבע בשל הכסף הנוצץ. "היום זה לא כמו מה שהיה פעם", נוהגים להסביר שחקני העבר באשר לכינוי "סמל". אולם אם ניתן להתחבר לשחקן של של הפועל ת"א בשנים האחרונות, אחד השחקנים הבולטים שעולים לראש הוא ביברס נאתכו.

הילד, כך מתעקשים עדיין בסביבתו הקרובה לכנות את שמו, עזב היום באופן רשמי את הפועל תל-אביב. אחרי משא ומתן ממושך החליט ביברס נאתכו לנסות את מזלו באלופת רוסיה, רובין קאזאן, שהציעה לו חוזה עתק שקשה לסרב לו. הקשר הנרגש הגיע למתחם 'חודורוב' ונפרד מהשחקנים, הצוות הניהולי והרפואי וכמובן מאלי גוטמן, שלא הסתיר את ההתרגשות ואף הזיל דמעה.
ביברס נאתכו, יליד כפר כמא, החל את הקריירה המקצועית בהפועל תל-אביב, בקבוצת הנוער של המועדון. עם זאת, הנה פרט שמעטים מודעים לו: בילדותו נרשם נאתכו דווקא למכבי ת"א, בה שיחק לפני שהצטרף לבית האדום ולמחלקת הנוער של הפועל. "כולם באיזור שלו היו מכבי אז הוא החליט שלא ללכת נגד הזרם, אבל אחרי תקופה קצרה חברו הקרוב, בן סהר, דחף אותו להפועל", כך אומרים בסביבתו הקרובה של ביברס.

ביברס הצטרף לקבוצות הילדים והנערים של הפועל ומגיל צעיר נחשב כהבטחה הגדולה, וכאחד שמיועד לעלות לקבוצת הבוגרים של המועדון. בהמשך עלה נאתכו לקבוצת הנוער, בה שימש כקפטן ושיחק לצד רמי דואני, דני בונדר ושי אבוטבול. עוד בזמן ששימש בקבוצת הנוער כקשר התקפי, זומן נאתכו לקבוצה הבוגרת של המועדון, במהלך עונת 2006/7. המספרים והנתונים לפניכם (באדיבות האוהד נ.ע):
את הופעת הבכורה במדים האדומים ערך ביברס במחזור התשיעי ב-19/11/2006 מול מכבי נתניה, כאשר נכנס בדקה ה-44 על חשבון לוסיאנו דה ברונו שנפצע. ביברס היה מעורב בשער הניצחון שנכבש בדקה ה-88. משחקו הראשון בהרכב הפותח במסגרת הליגה נרשם במחזור ה-32 ב-19/5/2007 נגד הפועל פ"ת. ביברס בישל לברוך דגו את השער הראשון לזכות האדומים, שניצחו 1:5 בסיום.

בעונת 2007/8 כבש נאתכו את שערו הראשון במדי הבוגרת, במסגרת הסיבוב השני המוקדם של גביע אופ"א נגד שירוקי ברייג'. עם עזיבת גיא לוזון וכניסתו של אלי גוטמן, הפך ביברס נאתכו לאחד מהשחקנים החשובים במערך של הקבוצה וגם החיבור עם האוהדים התחזק.
את שערו הראשון בליגה כבש הקשר במחזור ה-19 נגד מכבי פ"ת. במהלך העונה הוסיף עוד שלושה שערים וסייע לקבוצה להישארות הדרמטית בליגה. ביברס אף נכלל בסגל הנבחרת האולימפית בכדורגל ושיחק עד היום בתשעה משחקים במדים הכחולים, וכמו כן בשבוע החולף ערך הופעת בכורה בנבחרת הבוגרת של ישראל.


הנתונים באדיבות האוהד נ.ע.
קרדיט ל "אדום עולה" http://red-fans.com/default.asp