#1

הפועל ת"א תקבל את כל סכום ההעברה של הקשר. מקורב לעסקה: "כולם יוצאים מרוצים". רק אימון חלקי לבן-דיין, דה-סילבה צפוי לשחק מול הפועל פ"ת


עסקת העברתו של ביברס נאתכו לרובין קאזאן סגורה כמעט סופית, כאשר הדבר היחידי שנותר להשלמתה הוא תשלום דמי ההעברה על סך 650 אלף יורו, מאלופת רוסיה לחשבון הבנק של הפועל ת"א.
על פי חוזהו בהפועל ת"א, לנאתכו יש בעלות על 40 אחוזים מכרטיס השחקן שלו, והוא ויתר על האחוזים האלה לטובת הפועל בדרך להשלמת העסקה, כאשר כל סכום ההעברה יועבר לחשבון הבנק של האדומים.
עוד נקבע בסיכום כי אם הקשר יחזור לישראל יהיה זה רק להפועל ת"א, מכיוון שגם האדומים וגם הקשר עצמו מעוניינים בכך. בחוזה הסופי של נאתכו נעשו עוד מספר תיקונים מינוריים, אף אחד מהם לא קשור לסכומים אותם ירוויח, ופורסמו לראשונה ב-ONE: שכר של חצי מיליון יורו לעונה במשך שלוש שנים ומענק חתימה על סך 250 אלף יורו.


"כולם יוצאים מרוצים", אמר גורם המצוי בפרטי העיסקה, "הפועל תרוויח את מלוא דמי העברה וזכות בלעדית ליהנות מנאתכו כשיחזור לישראל, ואילו הקשר עצמו יוכל להתקדם מקצועית ולסיים את דרכו הארוכה בהפועל ת"א ברוח טובה ועם אפשרות חזרה".
נאתכו לובש את המדים האדומים כבר 14 שנה, לאחר שהגיע בגיל שמונה להפועל בהמלצת חברו בן סהר. השניים שיתפו פעולה "בבית האדום", אקדמיית המחוננים של הקבוצה.


נאתכו התפתח מבחינה מקצועית עם השנים, ולמרות טרגדיות משפחתיות הצליח להתקדם, להפוך לשחקן מוביל בהפועל, לקבל את סרט הקפטן של הנבחרת הצעירה ולקבל זימון לנבחרת הבוגרת של ישראל עימה הוא שוהה בימים אלה ברומניה. כפי שכבר פורסם בתחילת השבוע ב-ONE, בקאזאן רוצים שנאתכו יגיע כבר ביום שבת לרוסיה כדי להציגו במשחק ה"סופר-קאפ" הרוסי שייערך ביום ראשון.
בתקשורת הרוסית כבר מתכוננים לקראת חזרתה של הליגה המקומית לפעילות ותחילת העונה החדשה. האלופה קאזאן תנסה להגן על תוארה וכיאה למחזיקת התואר, זוכה למירב תשומת הלב ובעיקר מי שצפוי להיות הרכש המרכזי שלה נכון להיום - נאתכו.
ב'ספורט-אקספרס' הרוסי נכתב הבוקר: "הפועל תל אביב קיבלה את החלטתה הסופית בנוגע לביברס נאתכו והחליטה למכור את השחקן לרובין קאזאן בסכום של מיליון דולר. ראשי הפועל השתכנעו לאחר שראו במו עיניהם את החוזה אותו מציעים לנאתכו, בו הוא ירוויח שני מיליון יורו לשלוש שנים בקבוצה. הבוסים של הקבוצה הבינו שלהחזיק אותו בכוח רק יגרום נזק והחליטו לתת אור ירוק למהלך".

שחקני קאזאן. עשויים להיפגש עם נאתכו כבר השבוע (דרור עינב) "היום, בתל אביב יחכו להעברת סכום הכסף עבור נאתכו, כאשר השחקן למעשה יחתום ביום שישי על החוזה לאחר שיסיים את חלקו בנבחרת ישראל אשר תערוך משחק הכנה ברומניה", נכתב בעיתון.
"בהפועל קיוו שהוא יערוך את משחקו האחרון ב-8 במארס במשחק הליגה שלהם, אך ככל הנראה זה לא יקרה, וקאזאן צפויה להציג אותו במשחק הסופר-קאפ הרוסי יום קודם לכן", נכתב ב'גזטה' הרוסי.

בן דיין. ערך אימון חלקי (רועי גלדסטון) דה-סילבה צפוי לשחק מול הפועל פ"ת
דגלאס דה-סילבה סובל מקרע חלקי בשריר הירך האחורי ועבר אולטרסאונד היום. הבלם צפוי לשחק ביום שני מול הפועל פ"ת. דדי בן-דיין ערך אימון חלקי והשתתף במשחקונים, עד כה הוא מחלים בצורה טובה מהפציעה ממנה סבל בשריר התאומים. דניאל דה-רידר ערך אימון ריצה ויחזור לאימונים רגילים ביום שישי.קרדיט לONE