#1

ביה"ד של ההתאחדות: האדומים זוכו בנושא אחד אך ספגו קנס של 9,000 ש"ח בגלל איחור עליה למגרש. ההחלטה לגבי מכבי שאוהדיה זרקו נעל - נדחתה
בית הדין המשמעתי זיכה היום (רביעי) את הפועל ת"א מאשמת התפרעות אוהדים בדרבי אולם הקבוצה נקנסה ב-9,000 ש"ח בגין איחור עליה למגרש ב-2 משחקיה נגד הפועל חיפה ואחי נצרת.
48 שעות אחרי שנפגשו לעימות חזיתי על המגרש בדרבי התל אביבי הגדול, נפגשו נציגי מכבי והפועל ת"א בוועדת המשמעת של ההתאחדות לכדורגל, כל זאת בעקבות דו"ח השופט בדרבי, מאיר לוי. הפועל ת"א הואשמה על זריקת כדור ביליארד לתוך המגרש במהלך הדרבי, ואילו מכבי על זריקת נעל לתוך המגרש.
שני האישומים לא הסתמכו על חוות הדעת של השופטים אלא על ידי גורמים חיצוניים, אחד מהמשטרה במקרה של כדור הביליארד והשני על סמך עדות של המשקיף מטעם ההתאחדות לכדורגל במקרה של הנעל.


את הפועל תל אביב ייצג מנהל הכספים, ניר כץ, שביקש לזכות את קבוצתו ואמר לדיין חיים אלחדיף: ”בדקנו בכל מצלמות האבטחה שלנו ולא נראה שנזרק על המגרש כדור ביליארד מכיוון יציע האוהדים שלנו. אין לנו מושג מאיפה הגיע הכדור הזה ואין שום הוכחה שהכדור נזרק למגרש". כזכור, להפועל ת"א יש עונש על תנאי של משחק ללא קהל. בנושא זה, כאמור, הקבוצה זוכתה.
בנוסף, הפועל היתה צריכה להסביר מדוע איחרה הקבוצה לעלות למגרש בשני משחקי הליגה האחרונים - מול אחי נצרת והפועל חיפה. בנוגע לעניין זה המועדון ספג קנס בגובה של 9000 ש"ח.
בצד השני, במכבי ת"א, היה זה מנהל הקבוצה אבנר טוויטו שטען בפני הדיין כי המשקיף שציין את זריקת הנעל אינו חלק מדו"ח השופט והערתו אינה אמורה למצוא את ביטוייה בדו"ח.
כמו כן ציין טוויטו שגם במקרה של קרן הלייזר במשחק מול רעננה היה זה המשקיף שהתערב וביקש לרשום את הנושא בדו"ח השופט, וזו גם הסיבה שמכבי ת"א הגישה ערעור על העונש שספגה ועומד על 10,000 שקל קנס, ובמשחק רדיוס על תנאי לעונה. הדיין בעניינה של מכבי ת"א, דוד לב, ביקש לדחות את תוצאות הדיון ב-3 ימים, עד אשר יתשאל את מאיר לוי כיצד הגיע לידיו המידע לפיו הנעל נזרקה מיציע אוהדי מכבי.

הדיין דוד לב. החליט לדחות את ההחלטה ב-3 ימים (עמית מצפה)

קרדיט לONE