#1

הפועל תל אביב החלה בהכנות שלה לקראת המשחק הראשון במסגרת שלב ה-1/32 בליגה האירופית נגד רובין קאזאן, אלופת רוסיה, בחוץ. הקבוצה האדומה נחתה אמש (שלישי) בקאזאן למזג אוויר קר יחסית, שעומד כרגע על מינוס שבע מעלות, אבל הטמפרטורה ירדה היום והגיעה עד מינוס 12.

כזכור, המשחק של האדומים נגד אלופת רוסיה הוקדם ל-16:00 אחר הצהריים שעון ישראל (17:00 שעון רוסיה). המשחק היה אמור להיערך ב-20:00, אך אחרי התייעצות עם נציגי אופ"א הנמצאים בעיר, הוחלט להגיע לפיתרון ביניים בתקווה שהקדמת המשחק תאפשר את קיומו בשלג הרוסי.

בינתיים, במועדון נתקלו בבעיה חדשה. אופ"א הודיעה לאנשי הקבוצה שאין להם אישור לשחק עם בגדים תרמיים בצבע שחור מכיוון שקאזאן תשחק באותם צבעים. במועדון מנסים לארגן בגדים תרמיים לבנים בידיעה שאם ישחקו בסופו של דבר עם השחורים, יספגו קנס.
אימון ראשון לאדומים בקאזאן

מתחילים להתרגל לשלג. ידין (צילום: האתר הרשמי של הפועל תל אביב)


אחרי שהחלו להתאקלם למזג האוויר, התנהלה מסיבת העיתונאים של האדומים, שהתייחסו מן הסתם ברוב הזמן לשאלות בנושאי הטמפרטורה שהולכת ויורדת. "עשינו דרך ארוכה ומכובדת ואנחנו רוצים להמשיך אותה", אמר אלי גוטמן בפתח מסיבת העיתונאים. "זה כבוד גדול עבורנו, להגיע למעמד כזה בליגה האירופית. כשהחל המפעל אני בטוח שלא היו הרבה שהאמינו שנגיע לאן שהגענו".

"יותר גרוע ממזג האוויר הוא המשטח שיפגע מאוד בטכניקה שלנו. מזג האוויר מעניין אותנו רק עד המשחק", הוסיף גוטמן, שהתייחס לסיכויים להכריע את ההתמודדות לטובת הפועל, ואמר: "נצטרך להיערך בהתאם על המגרש. בתנאים כאלה קשה לדבר על סיכויים כי כל החלקה לכאן או לכאן יכולה להכריע את המשחק".

לבסוף התייחס גוטמן ליריבתו החזקה מחר, ואמר: "אנחנו יודעים מול מי אנחנו מתמודדים, זו קבוצה שניצחה בקאמפ נואו וזה מדבר בעד עצמו. יש להם כדורגל שמשלב יכולת אישית וקבוצתית, ואנחנו נותנים לזה הרבה כבוד".


דגלאס דה סילבה, שהשתתף גם הוא במסיבת העיתונאים, הנמיך משמעותית ציפיות, ואמר: "באנו לפה מוכנים כדי לעשות את התוצאה הכי טובה שאפשר. אני אהיה מרוצה מתוצאה שבה לא נפסיד, ואנחנו נסתפק בתיקו. אם נצטרך להעיף כדורים למעלה, אז נעיף. אנחנו לא רגילים לקור כזה".

גוטמן תרגל שוב את מהראן לאלה בהרכב לצידו של איתי שכטר. המשמעות היא שערן זהבי יירד לספסל בעוד זוראב מנטשאשווילי יפתח בקישור עם אביחי ידין וביברס נאתכו.

הרכב משוער: וינסנט אניימה, דני בונדר, דגלאס דה סילבה, וואליד באדיר, גל שיש, זוראב מנטשאשווילי, אביחי ידין, ביברס נאתכו, גיל ורמוט, מהראן לאלה, איתי שכטר.