#1


כרגיל, מכת פציעות לפני משחק גדול. ונגר (צילום: רויטרס)

מבחן רציני לאיכויות האמיתיות של הקבוצה. שחקני פורטו (צילום: רויטרס)

שתיים מהקבוצות המאוכזבות ביותר באירופה ייפגשו בדרגאו. פורטו, שזכתה בשש משבע האליפויות האחרונות בפורטוגל, רחוקה כבר תשע נקודות מהפסגה וארסנל שהפסידה לאחרונה למנצ'סטר יונייטד וצ'לסי, איבדה קשר עם שתי המוליכות, הודחה מהגביע האנגלי ועשויה לסגור עונה חמישית ברציפות ללא תואר.


"המשחק הזה פתוח לחלוטין ויכול ללכת לשני הכיוונים", אמר ז'סואלדו פריירה מאמן פורטו. "ההתמודדות מול ארסנל תהיה מבחן רציני לאיכויות האמיתיות שלנו. אנחנו ממש רוצים להגיע לרבע הגמר וקיבלנו את אחת ההגרלות הכי קשות שיכולנו לקבל".


פריירה ייאלץ להסתדר עם סגל חסר, כשמיקאל, כריסטיאן רודריגז, ראול מיירלס, ארנסטו פריאס ואורלנדו סה פצועים ועשויים להחמיץ את ההתמודדות. "ארסנל היא קבוצה מאוד מסודרת עם שחקנים בסדר גודל עולמי", אמר מגן פורטו ברונו אלבס והוסיף: "יש להם שחקנים טובים בכל חלק של המגרש".


בצד השני, אם לארסן ונגר לא הספיקו הצרות מהליגה וחוסר הביטחון של שחקניו הצעירים, מכת הפציעות שוב חזרה למועדון ובגדול: אדוארדו דה סילבה, אנדריי ארשבין, אלכסנדר סונג, וויליאם גאלאס ומנואל אלמוניה פצועים ולא יהיו כשירים למשחק. גם ההיסטוריה לא מאירה פנים לתותחנים שיגיעו לאצטדיון בו הפסידו במפגש הקודם 2:0.