#1


רוצה שהוא ורובן יעזרו גם בהגנה. ואן חאל וריברי (צילום: רויטרס)

"אני קונה 0:0". פריי (צילום: רויטרס)

לכאורה מדובר במפגש בין שתי קבוצות במגמות שונות לחלוטין. באיירן מינכן מגיעה בכושר שיא עם 12 ניצחונות רצופים וכשהיא רחוקה רק שער אחד מבאייר לברקוזן הראשונה. פיורנטינה תעלה לאליאנץ ארינה כשהיא רק במקום ה-11 באיטליה וסוגרת חמישה משחקים ללא ניצחון ליגה.


למרות הבדלי המומנטום, קיימת דאגה גדולה במחנה הגרמני. "אנחנו צריכים קצת יותר סדר במשחק שלנו", אמר המאמן לואיס ואן חאל בהתייחסו למשחק ההגנתי הנרפה של באיירן ב-1:3 על דורטמונד בשבת: "אנחנו לא רוצים לשחק בצורה הגנתית, אבל אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לעשות את הטעויות שעשינו במשחק האחרון מפני ששער חוץ של פיורנטינה עשוי להכריע את המפגש כולו".


ההגנה של באיירן מינכן אולי מזייפת, אבל בהתקפה יש לה את פרנק ריברי ואריאן רובן שיכולים לפרוץ כל הגנה. "שניהם ברמה עולמית גבוהה", החמיא חברם מריו גומז. לעומתו, ואן חאל חושב שלא יזיק אם השניים יעזרו קצת יותר בהגנה: "הם בכושר טוב ומתחילים לעשות גם עבודה הגנתית".


כאילו ארבעת ההפסדים בחמשת המשחקים האחרונים לא הספיקו למאמן הוויולה צ'זארה פראנדלי, הוא ייאלץ להסתדר גם בלי הבלם אלסנדרו גמבריני, שפרק את הכתף בשבת האחרונה. גם הזיכרונות מהביקור האחרון באליאנץ ארינה לפני עונה, שהסתיים בתבוסה 3:0, לא מוסיף אופטימיות במחנה האיטלקי.


למרות שכל הסיכויים נראים נגדם, שוער הקבוצה סבסטיאן פריי מאמין: "אנחנו רוצים לתת משחק מצוין ולהשאיר את חותמנו על אירופה". "כדי לעשות את זה, אנחנו חייבים להראות את האופי והמנטליות שהצגנו בשני הניצחונות על ליברפול השנה", אמר הצרפתי והודה שישמח מתיקו 0:0: "אנחנו חייבים לשמור על רשת נקייה וזה לא הולך להיות קל מפני שבאיירן קבוצה מעולה. תיקו ללא שערים יהיה הישג מצוין בשבילנו ומקדמה טובה לקראת הגומלין".


הרכב משוער, באיירן מינכן: האנס יורג בוט, פיליפ לאהם, דניאל ואן בויטן, מרטין דמיקליס, הולגר באדשטובר, אריאן רובן, מארק ואן בומל, בסטיאן שוויינשטייגר, פרנק ריברי, תומאס מולר, מריו גומז.


הרכב משוער, פיורנטינה: סבסטיאן פריי, ג'יאנלוקה קומוטו, פר קרולדרופ, פליפה, מנואל פסקוואל, ריקרדו מונטוליבו, מריו בולאטי, מרקו מארקיוני, סטבן יובטיץ', חואן וארגס, אלברטו ג'ילארדינו.