#1


אחד האנשים המושמצים בסטאד דה ז'רלאן סוף סוף קיבל תשואות. מאקון מול דיארה (צילום: רויטרס)

יתעורר בגומלין? רונאלדו לפני פיאניץ' (צילום: רויטרס)


פלגריני הבין מתישהו. מרסלו שומר על גובו (צילום: רויטרס)

עם התזכורת הלא נעימה כי הודחה בשלב שמינית הגמר בכל אחת מחמש השנים האחרונות, הגיעה הערב ריאל מדריד לסטאד דה ז'רלאן שמעולם לא האיר לה פנים. הביקור הזה, מה לעשות, לא היה שונה מקודמיו. ריאל שיחקה כדורגל חסר השראה, מיעטה ליצור מצבים וירדה עם הפסד מינימלי של 1:0. אמנם תוצאה שאפשר וצריך למחוק בגומלין, אך עכשיו כל הלחץ על מנואל פלגריני ושחקניו.


הבלאנקוס הגיעו במצב רוח טוב מאוד, אחרי צמצום הפער בליגה מברצלונה ורצף ניצחונות משכנע, אבל למשחק הזה הם פשוט לא הגיעו. ריאל החזיקה בכדור מעל ל-60 אחוז מהזמן, אבל עם שליטה אופטית לא מגיעים לגמר ליגת האלופות. ליון, שהודחה משני הגביעים וגם בליגה מתקשה לשחזר את ימיה הגדולים, הגיעה בתחושה כי כל שנותר לה זה ליגת האלופות והציגה את אחד ממשחקיה הטובים העונה. הפרס היה שער נפלא של ז'אן מאקון בדקה ה-47, שיאפשר לה להגיע לברנבאו עם יתרון קל, בתקווה שכריסטיאנו רונאלדו לא יתעורר והאקס קארים בנזמה לא יקלקל.


דקה 9: ליון היא הראשונה לאיים על השער. הכדור הגיע לגובו בצד ימין, והקשר ירה מהאוויר לרשת החיצונית.


דקה 19: שוב הרשת החיצונית של קסיאס היא זו שמזדעזעת, הפעם מבעיטה של ליסנדרו לופז.


דקה 41: ליון מתקרבת. דלגאדו ירה מהאוויר כשהוא נמצא מחוץ לרחבה, אבל לצערו הבעיטה המצוינת נעצרה בקורה.


דקה 47: גול! מאקון הקמרוני התקדם באין מפריע ומ-20 מטרים הניף את רגל ימין וניתב את הכדור לחיבורים של קסיאס. שער נפלא, 0:1 לליון.


דקה 58: לופז ניצל טעות של בלמי ריאל, ובעט כדור שעבר סמוך לקורה.


דקה 61: רונאלדו תיעתע בהגנת ליון ומחוץ לרחבה שיחרר כדור אדיר שלא הלך לעבר המסגרת, אבל לוריס בכל זאת זינק והדף יפה.


דקה 62: עוד התקפתה נהדרת של ליון. המגן השמאלי סיסוקו הצטרף לעזרת ההתקפה, אבל נעצר אצל קסיאס.


דקה 63: פינג פונג השוערים נמשך. היגואין דהר למתפרצת וניסה להקשית לפינה הרחוקה, אבל נבלם אצל לוריס המצוין.
הרכב ליון: הוגו לוריס, אנתוני רבייר, כריס, ז'אן אלן בומסונג, עלי סיסוקו, ז'רמי טולאלן, ז'אן מאקון, סידני גובו, מיראלם פיאניץ' (קים קלסטרום, 79), סזאר דלגאדו (מישל בסטוס, 90), ליסנדרו לופז (בפטימבי גומיס, 82).


הרכב ריאל מדריד: איקר קסיאס, אלברו ארבלואה, סרחיו ראמוס, ראול אלביול, מרסלו (אזקיאל גאראי, 46), ממאדו דיארה, צ'אבי אלונסו, אסטבן גראנרו, קאקה, כריסטיאנו רונאלדו, גונזלו היגואין (קארים בנזמה, 64).