#1

מגנה של הפועל תל אביב, דדי בן דיין, לא ימריא עם הקבוצה היום (ג') לרוסיה למסגרת המשחק נגד רובין קאזאן במסגרת 32 האחרונות של הליגה האירופאית, כך הודיעה היום רשמית הקבוצה. בהפועל נערכים לאפשרות כי המשחק יבוטל בשל הקור.
בן דיין. צילום: אלעד ירקון. למטה: מגרש כדורגל מכוסה בשלג, צילום: AP.

הפועל תל אביב הודיעה היום (שלישי) רשמית כי מגנה הימני של הקבוצה, דדי בן דיין, שסובל מפציעה ברגלו, לא יהיה כשיר למשחק ברוסיה נגד רובין קאזאן ביום חמישי במסגרת שלב 32 האחרונות של הליגה האירופאית. המגן הגיע היום למתחם האימונים של המועדון ונבדק על ידי הצוות הרפואי לפני תחילת האימון. לאחר התייעצות הוחלט שלא לסכן את בן דיין, והוא כאמור לא ימריא עם הקבוצה.


את מקומו ימלא גל שיש הצעיר, ששיחק 90 דקות במשחק הליגה האחרון נגד אחי נצרת בבלומפילד.בכל מקרה, בן דיין אמור להיות כשיר ולעמוד לרשותו של גוטמן כבר במשחק הליגה הקרוב מול מכבי תל אביב ביום שני. שאר שחקני הקבוצה ערכו אימון מלא במסגרת האימון המסכם לפני הטיסה.
הקבוצה תמריא אחר הצהריים מנתב"ג בדרך לרוסיה עם בגדי חורף מיוחדים שנקנו עבור הטיסה. גורמים במועדון סבורים כי ייתכן מאוד שאת המשחק הקרוב בקאזאן אופ"א תחליט לבטל בשל תנאי מזג האוויר הקשים. במקרה כזה, ההכרעה תעבור למשחק אחד בודד בבלומפילד, ולא החלפת ביתיות כפי שכלתי תקשורת אחרים בארץ דיווח. על פי התקנון של אופ"א, במידה ושופטי המשחק והמשקיף יחליטו כי לא ניתן לקיים את המשחק בקאזאן, הפועל אמורה לארח את המשחק בשבוע הבא בארץ, שיכריע את זהות העולה לשלב הבא.

במידה ולא יהיה ניתן לקיים את המשחק ביום חמישי בשל מזג האוויר, תקנון אופ"א קובע כי יש לקיים את המשחק 24 שעות לאחר מכן. עם זאת, אתרי מזג האוויר מציגים תחזית קודרת אף יותר באשר ליום שישי: -24 מעלות עם סיכוי לשלג. לגבי יום חמישי לעת עתה מזג האוויר צפוי להיות -21 מעלות, בעוד אופ"א לא מאשרת קיום משחק בו הטמפרטורות נמוכות מ -16 מעלות.
כאמור, סעיף בתקנון אופ"א מציין כי הפיתרון לסוגייה הוא קביעת משחק אחד בלבד. במידה ואכן המשחק הראשון יבוטל, המשחק המכריע יתקיים באצטדיון בלומפילד ללא שום התייחסות לשערי חוץ. בכל אופן, סעיף נוסף בתקנון אופ"א קובע כי תוך שעתיים מביטול המשחק עקב מזג האוויר, מחוייבות הקבוצות להחליט על מועד חדש למשחק. במידה וגם ביום שישי לא ייתכן קיום של משחק יוחלט על תאריך חדש, כאשר אופ"א אמורה להיות זו שתחליט במידה והקבוצות לא יגיעו להבנה.

עדכון אחרון: 16.2.2010 , 12:40