#1


ותודה גם לאלוהים. דינדאן עם קווינסי (צילום: אימג’בנק – GettyImages)

סוטון לא ניצלה את יתרונה במחצית הראשונה. יבדה מול אנטוניו (צילום: אימג’בנק – GettyImages)


הצטרף לחגיגה עם הרביעי. אוהרה מול האמונד (צילום: רויטרס)

הדרבי הלוהט של דרום אנגליה התקיים לראשונה מאז אפריל 2005. בפעם האחרונה ששתי הקבוצות נפגשו, פומפי הביסה את יריבתה 1:4. כך היה גם היום. למרות שלא ניצחה את יריבתה בארבעת המפגשים ביניהן בגביע ולמרות המצב הקשה בו היא נמצאת כלכלית ומקצועית, פורטסמות הצליחה במחצית שנייה נהדרת לנצח ולהעפיל לרבע גמר הגביע.


מנג'ר פורטסמות אברהם גרנט הציב בהרכב את אנגלוס בסינאס היווני שלא זוכה להרבה דקות משחק, בעוד טל בן חיים נותר מחוץ לסגל. אותו בסינאס הוחלף בדקה ה-58 על ידי קווינסי אוסו אביי, במה שהיה החילוף שהביא לשינוי. סאות'המפטון, קבוצת מרכז טבלה בליגה השלישית כיום, הייתה טובה יותר במחצית הראשונה, אך נעצרה מספר פעמים אצל דייויד ג'יימס ולא ניצלה את יתרונה. במחצית השנייה, במיוחד לאחר השער השני, היא פשוט התפרקה ואיפשרה ליריבתה לחגוג.


המארחים מהליגה השלישית פתחו טוב יותר, כשבדקה העשירית פאפה וואיגו נגח מצוין לקרקע מחמישה מטרים, אבל דייויד ג'יימס הוותיק בזינוק אינסטינקטיבי על הקו רשם הצלה אדירה. ארבע דקות לאחר מכן ניסה ג'יימי אוהרה לכבוש בבעיטה חופשית מסובבת מ-30 מטרים, אך הכדור שלו חמק ליד הקורה של קלווין דייויס. בדקה ה-34 ביצע ג'יימס טעות קשה כשלא הצליח לקלוט כדור גובה, אבל ראדי ג'הידי הטוניסאי לא היה מוכן ונגח החוצה. בדקה ה-44 ווין תומאס נגח לעבר השער וג'יימס עצר גם אותו.עם פתיחת המחצית השנייה שוב נזקקה פומפי לישועה מצד השוער שלה, שבזינוק נהדר מנע מנגיחה של ריקי למברט לחדור פנימה. בדקה ה-48 ארונה דינדאן במצבע אישי בעט מ-16 מטרים, אבל הכדור השטוח חלף ליד הקורה. בדקה ה-55 ג'ון אוטאקה פרץ בצד שמאל, ומזווית קשה בעט כדור שנבלם ברגליו של השוער דייויס. בדקה ה-66 הגיע הרגע של גרנט ושל קווינסי אוסו אביי. שחקן הרכש ההולנדי/גנאי שהגיע לפני כשבועיים מרוסיה, נכנס כמחליף בדקה ה-58, ושמונה דקות אחר כך סובב מהמקום כדור מדויק לפינה הימנית של דייויס. 0:1 לפומפי.


ארבע דקות בלבד החזיק היתרון של האורחים, עד ש למברט נגח מעל מארק ווילסון למרכז השער ומצא את ג'יימס לא מוכן. 1:1. קצב השערים המהיר נמשך, ובדקה ה-75 קווינסי שלח בכדור עומק את דינדאן, שבעט לפינה הרחוקה דרך הרגל של השוער אל הרשת. 1:2 לפורטסמות. סוטון שוב חזרה, אבל הפעם השער שלה בדקה ה-79 נפסל בשל נבדל מוצדק. העונש הגיע בצד השני, כשאוהרה שלח בכדור נפלא את נאדיר בלחאג' והאלג'יראי לא התקשה לכבוש את השלישי. 1:3 לפומפי. סאות'המפטון התפרקה, ובדקה ה-85 הצטרף אוהרה לחגיגה אחרי התקפה יפה של האורחים. פורטסמות בשלב הבא.