#1


"זו תוצאה קריטית". ונגר (צילום: רויטרס)
המנצחת הגדולה של מחזור המשחקים שנערך אמש (רביעי) באנגליה היא ארסנל, שניצחה 0:1 את ליברפול באיצטדיון האמירויות וחזרה למירוץ האליפות אחרי שמנצ'סטר יונייטד (1:1 מול אסטון וילה) וצ'לסי (הפסד 2:1 לאברטון) איבדו נקודות. רק לפני מספר ימים הוספדו התותחנים על שיצאו מהמירוץ, והנה הם שוב בתמונה.


"זה היה משחק קשה, אבל הבקענו שער מצוין. אם אנחנו עדיין במירוץ? כן, ברור, למה לא? כולם מאבדים נקודות מתישהו, אז בואו נראה מה קורה", כך אמר מאמן ארסנל ארסן ונגר, שספג ביקורות נוקבות מכל עבר בימים האחרונים, "מי שתצליח להיות הכי עקבית ויציבה תזכה בסופו של דבר בתואר. אנחנו, בכל אופן, ניאבק עד לשנייה האחרונה של העונה".


ארסנל הפסידה גם לצ'לסי וגם ליונייטד במפגשי הצמרת שלה, אך סיימה את רצף המשחקים המאתגרים שלה עם ניצחון אופטימי. "אנשים לא יודעים עד כמה זה קשה לשחק נגד יונייטד, צ'לסי וליברפול בשלושה משחקים רצופים", אמר ונגר, "זה דבר רציני, שדורש התאוששות פיזית ומנטלית קשה. מבחינתנו זו תוצאה קריטית, מאחר ששיחקנו נגד קבוצה חזקה ומאורגנת".


"אני לא רואה סיבה מתמטית שתגרום לנו לחשוב שהסיפור גמור", סיכם הצרפתי, "עכשיו אנחנו פשוט רוצים לנצח את המשחק הבא שלנו, ואם יריבותינו ימעדו, יש לנו סיכוי".

מנגד, המומנטום של ליברפול נעצר אמש, אחרי שבעה משחקים רצופים ללא הפסד (מתוכם חמישה ניצחונות) שהחזירו אותה למקום הרביעי המיוחל. "הגיע לנו פנדל", תירץ בסיום רפא בניטז, בהתייחסו לנגיעת יד ברחבה של ססק פברגאס, "היה מדהים לראות את זה בהילוך החוזר, לא ברור איך השופט לא הבחין בזה. למרות זאת, נצטרך לנתח את המשחק לא רק על סמך טעות אחת. זה היה משחק קשה נגד קבוצה טובה. במחצית השנייה דחפנו קדימה והיינו ראויים לפחות לנקודה".