#1


חגיגות גדולות בצד האדום (צילום: רויטרס)
שער של ווין רוני בתוספת הזמן העניק אמש (רביעי) למנצ'סטר יונייטד ניצחון 1:3 על מנצ'סטר סיטי בגומלין בחצי גמר גביע הליגה וכרטיס לגמר, תודות ל-3:4 בסיכום שני המשחקים. בצד האדום של העיר נרשמו חגיגות גדולות אחרי שבוע מתח בין הקבוצות, וב-28 בפברואר יוכל המאמן אלכס פרגוסון לזכות בתואר המקומי ה-20 שלו עם הקבוצה. במשחק על התואר ייפגשו השדים האדומים את אסטון וילה, לשחזור של גמר 1994, בו ניצחה הקבוצה מבירמינגהאם 1:3.


"אני אוהב לנצח משחקי דרבי", אמר פרגוסון אחרי המשחק, "האווירה כאן הערב, והעובדה שהיה מדובר במשחק חצי גמר, הוסיפו הרבה מאוד תבלון למשחק והשער המאוחר שלנו גרם לחגיגה מיוחדת. החמצנו הרבה הזדמנויות. במחצית השנייה הצגנו יכולת נהדרת והיינו יכולים גם לכבוש שיישיה או שביעייה".


יחד עם זאת, לא הכל ורוד במנצ'סטר יונייטד ועל פי דיווח בצהובון "מירור", הקשר הברזילאי אנדרסון מתקרב לעזיבת הקבוצה בגלל יחסיו הרעועים על פרגוסון. אנדרסון החמיץ אימון לאחר שעל פי שמועות המריא לברזיל כדי לדון במעבר שלו לואסקו דה גאמה והקבוצה צפויה לקנוס אותו במשכורת של שבוע. לאחרונה עלה גם שמה של ליון הצרפתית כמי שמעוניינת בו.
במנצ'סטר סיטי קיוו מאוד להגיע לוומבלי וגם לזכות בתואר ראשון מאז 1976, אז זכתה הקבוצה באותו גביע הליגה, אחרי שבדרך לגמר חלפה על פני יריבתה העירונית. המאמן רוברטו מאנצ'יני אמר בסיום: "זה מאוד מאכזב בשביל השחקנים והאוהדים. אני חושב שכשאתה מפסיד ליונייטד אתה יכול ללמוד. אנחנו צריכים לעבוד קשה בחודשיים-שלושה הקרובים כי אנחנו עדיין יכולים לסיים בין ארבע הראשונות בליגה ולזכות בגביע".


אגב סיטי, חלוץ הקבוצה, קרייג בלאמי, נפגע אתמול במהלך המשחק ממטבע שהושלך לעברו מכיוון היציע. הוולשי עמד להוציא לפועל כדור קרן ובנוסף למטבע נזרקו לכיוונו גם שני בקבוקים. הדבר לא מנע ממנו לבצע את כדור הקרן והוא לא נזקק לטיפול כלשהו.