#1


במצב רוח פיוטי. גרנט (צילום: Gettyimages ישראל)

לא התכוון, אבל יצא לו. אפסון (צילום: רויטרס)

בפורטסמות לא ממש ידעו אתמול (שלישי) אם לצחוק או לבכות. מצד אחד, ה-1:1 הביתי בקרב התחתית החשוב עם ווסטהאם השאיר את הקבוצה עמוק במקום האחרון, אבל מצד שני, פומפי נזקקה לשער שוויון מאוחר של המחליף דני וובר כדי לחלץ את אותה נקודה. גם אברהם גרנט התקשה לענות על השאלה האם קבוצתו הרוויחה נקודה או הפסידה שתיים: "גם וגם. רצינו את שלוש הנקודות ויכולנו להביא אותן, אבל הם הצליחו לכבוש", אמר המאמן הישראלי.


גרנט התייחס לשער המוזר שספגה קבוצתו אותו כבש מתיו אפסון: "הוא בכלל לא התכוון לכבוש, אבל זה קרה. נאלצנו להראות שוב הרבה אופי ואני חייב לומר שמאוד מאוד התרשמתי מהשחקנים. הם לא הפסיקו להילחם ושיחקו כדורגל טוב. עשינו עבודה טובה בשער שכבשנו והיו לנו עוד שני מצבים טובים לכיבוש".


הישראלי דיבר גם על המצב הכלכלי הקשה: "תמיד אני אומר לשחקנים שאופי של בני אדם מתגלה בזמנים רעים וקשים. זוהי תקופה קשה עבור המועדון ועבור כולנו, אבל אני מבקש מהם לא לוותר ולהראות רוח לחימה. הם עושים את זה. לא יהרגו אותנו בקלות, כולם חושבים שנוותר, אבל נילחם עד תום העונה ואני מקווה שנישאר בליגה".
גם ג'אנפרנקו זולה התקשה להחליט האם הוא מרוצה מהנקודה: "אני אמור להיות מרותה כי זו נקודה חשובה נגד קבוצה שנמצאת מתחתינו בטבלה, אבל לאור הצורה בה שיחקנו והשליטה שלנו במגרש, חשבתי שנחזור הביתה עם יותר מנקודה. זה בסדר, שיחקנו טוב, שלטנו ויצרנו מצבי הבקעה שלצערי לא הפכו לשערים. אני מרוצה מההופעה של הקבוצה, המחויבות של השחקנים פנטסטית ואם נשמור על הגישה הזו, הכל יהיה בסדר".


בינתיים, זולה מקבל חיזוק משמעותי להתקפה. החלוץ האיסלנדי איידור גודיונסן עבר בלילה את הבדיקות הרפואיות ויחבור מחדש לזולה, איתו שיחק בצ'לסי. גודיונסן יגיע בהשאלה עד תום העונה ממונאקו. בני מקארתי הדרום אפריקאי חתם באפטון פארק לשנתיים וחצי.