#1

קוד במנילה לבנות: 0502

קוד במנילה לבנים: 6302

פרופיל: לבנים- 64

שיבוץ: ביחידות צה"ל ובמתקנים רפואיים ברחבי הארץ.

מה זה אומר? תפקיד החובש/ת הוא טיפול בחולים ובפצועים בזמן שגרה וחירום. העבודה המבוצעת במסגרת התפקיד כוללת רישום במרפאה, חלוקת תרופות, הפניה לרופא ושימוש במכשור רפואי לצורך בדיקות רפואיות שונות כגון: בדיקת דם, מתן עירויים, טיפול הפציעות וחבישה. על החובש/ת מוטלת האחריות הראשונית אודות הטיפול הרפואי בחולה, כאשר לעיתים מסתכם ביקור רפואי בקבלת טיפול מהחובש.

להיות חובש/ת זה לא פיקניק. קודם כל, צריך לא להיגעל מדם והפרשות אחרות, צריך לדעת להתמודד עם אנשים חולים ובעיקר עם חיילים שרק מנסים להוציא גימלים ולהתייחס לכולם בסבלנות וסובלנות, וצריך לפעמים להעביר הדרכות של עזרה ראשונה ולדעת להעניק טיפול ברגעי מצוקה. מדובר בתפקיד די רציני ומשמעותי בצבא, שלא בהכרח מתאים לכל אחד. בצד הבונוסים, חובשים צבאיים בדרך כלל עובדים במשמרות ומקבלים פטור מלא מתורנויות.

הכשרה: 12 שבועות. הקורס כולל פרקים עיוניים והתנסויות מעשיות. כמו כן, משולבות התנסויות בבתי חולי, לימוד בעזרת טכניקת הדרכה מתקדמת והתנסות חווייתית. ניתן להתקדם לתפקיד אחראי/ת על ניהול וארגון מרפאה ולהתפתח מקצועית בקבע, כולל הכשרה בתחום ההחייאה והטיפול הנמרץ. כמו כן, קידום במערך הקצונה בתחום ארגון רפואה וניהול מערכת בריאות צבאית והתפתחות כמדריכה בתחום הוראת הרפואה הצבאית בבית הספר לרפואה צבאית או ביחידות השדה.

מה זה נותן באזרחות? השירות במקצוע חובש/ת מהווה עבור החייל/ת צוהר לעולם הרפואה, הן בהיבט התיאורטי ובעיקר בהיבט הפרקטי טיפולי.

איך מגיעים לזה? איתור קדם צבאי.


לבירורים:
מיונים: יום מיונים כללי לחיל הרפואה, כולל הסברים על כל מסלול, שאלון אישי וראיון.*קרדיט ל-www.shavuz.co.il