#1


אנשי מכבי חיפה: "לעזעזל השוויוניות וההוגנות". אוהדי מכבי חיפה (צילום: ברני ארדוב)
היועץ המשפטי של איגוד הכדורסל, עו"ד שוקי קרמר, החליט בשבוע האחרון לשלוח מכתב נזיפה להפועל ירושלים, וזאת לאחר שאוהדיה הדליקו אבוקה במהלך המשחק מול מכבי תל אביב ביום ראשון האחרון. מלבד מכתב הנזיפה נשלחה התראה לירושלים שאם אוהדיה יחזרו על הפעולה, הקבוצה תעמוד לדין משמעתי באיגוד.


מי שזעמו בעקבות ההחלטה היו הפועל חולון ומכבי חיפה, שנקנסו בעבר על ידי האיגוד בעקבות מקרים דומים. מאיגוד הכדורסל נמסר כי ההבדל בין הקבוצות הוא כי למכבי חיפה היו הרשעות קודמות בנושא זה, ולכן הם קיבלו עמדו לדין משמעתי, שם הוחלט לקנוס את הקבוצה.
מכבי חיפה אף הוציאה הודעה בה נכתב: "בעונה שעברה אוהדנו הדליקו אבוקה במשחק הליגה הראשון נגד רמת גן בשניות הסיום של המשחק ונענשנו על כך מידית על ידי בית הדין של איגוד הכדורסל בקנס כספי של 5,000 שקלים. על האבוקה ורימון העשן בנוקיה כבר נקנסנו בהמשך ב 40,000 שקלים. לא זכינו לקבל כל התראה או נזיפה. כנראה שאצל מקבלי ההחלטות הרלוונטיים יש מי שחושב שלג'ף רוזן כיס עמוק וכסף מיותר ולעזאזל השוויוניות וההוגנות".

מספר שעות לאחר מכן החליטה מנהלת הליגה להעניש את ירושלים בעצמה בעקבות הדלת האבוקה והטילה עליה קנס בגובה 30 אלף שקלים. יחד עם זאת, על פי חוק הספורט, רק לאיגוד הכדורסל יש סמכות הטיל קנסות כספיים על קבוצות ולכן ירושלים צפויה להגיש ערעור.


בתוך כך, מנהלת הליגה החליטה להטיל היטל כספי גם על מכבי תל אביב, מכיוון שבחרה לפעול בניגוד להחלטת הדירקטוריון לה הייתה שותפה, הקובע מחירי כרטיסים אחידים לכל משחקי ליגת העל. מכבי בחרה להעלות את מחירי הכרטיסים לקראת משחק הבית הקרוב שלה נגד מכבי חיפה ומנהלת הליגה הטילה עליה קנס.


חולון ואשקלון לדין בעקבות התגרה ביניהן


חולון ואשקלון עומדות לדין. ברוקס סיילס (צילום: יותם רונן)


באיגוד הכדורסל הודיעו היום כי ביום חמישי הבא יעמדו הפועל חולון ועירוני אשקלון לדין, בגין אירועי משחק רבע גמר גביע המדינה בין הקבוצות לפני כשבוע וחצי. כזכור בסיום המשחק נפתחה תגרה בין אוהדי שתי הקבוצות שכללה גם את שחקני אשקלון, ואף הוגשה תלונה למשטרה על ידי אוהד חולון בטענה כי ברוקס סיילס מאשקלון תקף אותו. סיילס נחקר במשטרת אשקלון, ונראה כי בשלב זה לא יוגש כתב אישום נגדו.


באיגוד החליטו להעמיד את הקבוצות לדין לא על סמך דוח המשקיף, שלא ציין את האירועים שארעו לאחר סיום המשחק בדוח שהגיש, אלא בעקבות תלונות של הקבוצות אחת על השנייה, ובעקבות דוח המשטרה שהוגש בסיום המשחק.