#1

מכבי תל אביב חזרה הערב (חמישי) בקול ענות חלושה מפגרת החורף ביורוליג, אבל הצליחה לנצח את רומא 59:79 ביד אליהו ולשמור על סיכוי סביר להשיג את המקום השני בבית ג'. אחרי פתיחה רעה ושלושה רבעים בהם נשארה רומא חזק במשחק, לחצו הצהובים על הדוושה ברבע האחרון וברחו לניצחון שנראה קל בהרבה מהמציאות.


"עשיתי עם פיני רק שיחה אחת, ובשיחה הזאת הוא אמר לי שאני צריך להיות יותר אגרסיבי ובלה בלה בלה". לאמפה (צילום: ברני ארדוב)


מי שלא התלבש הערב הוא מאצ'יי לאמפה, שבסיום המשחק נפרד מחבריו לפני המראתו לרוסיה. לאמפה, כידוע, יצטרף לקאזאן עד לסיום העונה. מחוץ לחדר ההלבשה שוחח לאמפה עם היו"ר שמעון מזרחי והמנכ"ל אלי דריקס, ואת ישראל יעזוב רשמית בתחילת-אמצע השבוע הבא.

"מצד אחד אני מתרגש לקראת המעבר שלי לרוסיה, אבל מנגד אני מאוד מאוכזב ממה שקרה לי במכבי", אמר לאמפה לוואלה! ספורט. "אבל בכל קבוצת כדורסל המאמן מקבל את ההחלטות. מה לא עבד? לא הייתה מספיק תקשורת ביני ובין הקבוצה. באתי לכאן אולי לא בכושר הכי טוב שלי, אבל גם לא הייתי כזה גרוע. תשאלו את פיני למה זה לא הסתדר. אני מקווה שאולי בעתיד, בסיטואציה אחרת, אוכל לחזור לכאן, ואולי גם לשחק".


"בשלושת המשחקים הראשונים שלי שיחקתי טוב", ניסה לאמפה לשחזר את מסלולו בקבוצה, "ופתאום במשחק הרביעי קיבלתי רק חמש דקות. שאלתי את פיני מה קורה, והוא אמר לי לא לדאוג. אחר כך היה לי עוד משחק טוב אחד, ואז שוב לא שיחקתי. זאת הייתה החלטה של פיני, וגם כששאלתי אותו מה קורה הוא לא הסכים להסביר לי אותה. ניסיתי רק פעם אחת לגשת אליו, להתעניין במעמד שלי במערכת, ובשיחה הזאת פיני אמר לי שאני צריך להיות יותר אגרסיבי ובלה בלה בלה".

לאחר אותה שיחה, מספר לאמפה, הוא היה משוכנע שמצבו ישתנה לטובה. ואולם, הוא התבדה. "כבר חשבתי שמעכשיו נדבר יותר, שאקבל הסברים והכוונה, אבל זה לא קרה. תשמע, האנשים האלה נמצאים במכבי כדי לקבל את ההחלטות. זה כואב לי וזה מאוד לא נעים, כי הרי אני מודע לציפיות שהיו לשני הצדדים בתחילת העונה, אבל הבנתי שאני צריך להמשיך הלאה".