#1


בירושלים ישימו דגש על הקליעה מבחוץ של הליטאים. גודס (צילום: מגד גוזני)

יחסר מתחת לסלים. פינקני (צילום: מגד גוזני)

הפועל ירושלים קיימה אמש (שני) בליטא את האימון המסכם לקראת משחק היורוקאפ החשוב הערב מול שאולאי (19:15, שידור ישיר בערוץ 1). הבשורה הקשה מגיעה היום מכיוונו של קווין פינקני, שלא יוכל ליטול חלק במשחק מאחר והוא סובל משפעת. הצוות הרפואי של הקבוצה ניסה להכשירו אחרי שסבל מהתייבשות והתלונן על קלקול קיבה, אך בסופו של דבר הוא הצטווה לנוח.


אמש, לפני אימון הערב, ערך המאמן גיא גודס תדרוך וידאו, כשאחד הדגשים שבירושלים ישימו אליו לב הוא היכולת של הקבוצה הליטאית מחוץ לקשת, יכולת שלא באה לידי ביטוי בהפסד במלחה. "עשינו הכנה טובה למשחק, האווירה בקבוצה טובה מאוד ואנחנו מגיעים עם הרבה מוטיבציה לנצח בכדי לעשות צעד משמעותי שיקרב אותנו לשלב הבא", אמר לקראת המשחק הגארד יוגב אוחיון, "מחכה לנו עבודה קשה".


המאמן גיא גודס הוסיף: "המשחק יהיה סיפור אחר לגמרי מהמשחק שהיה בסיבוב הקודם במלחה. שאולאי היא קבוצה ביתית מובהקת שמשחקת כדורסל ליטאי טיפוסי מסודר ומאורגן. אנחנו מצדנו ננסה כמה שיותר להוציא אותם מהקצב הרגיל שלהם וכמובן לעצור את הקליעות לשלוש המהווים עבורם פקטור משמעותי בעיקר בבית. מצפה לנו משימה בהחלט לא קלה אבל אנחנו באים במטרה לנצח. נהיה חייבים מחר להגיע מפוקסים וחדים כי במפעל זה במיוחד שנותרו שני משחקים עד לשלב הבא אין מקום לטעויות".


ניצחון של ירושלים בתוספת הפסד של זאדאר במשחק המקביל לאריס סלוניקי יבטיח את עליית הקבוצה. במידה וירושלים תנצח אך זאדאר תנצח את אריס, תצטרך ירושלים לנצח את אריס במלחה בשבוע הבא כדי להבטיח את העלייה. הפסד של ירושלים ביותר מ-13 הפרש, ההפרש בו ניצחה את שאולאי בישראל, וניצחון של הקרואטים על אריס, ישלח את ירושלים למשחק מול אריס שגם ניצחון לא יבטיח את ההעפלה לשלב הבא.