#1

עכשיו זה סגור וגמור. שיבק (צילום: שרון בוקוב)


האם ישמש כעוזרו של שיבק? גודס (צילום: מגד גוזני)


ישיבת הנהלת איגוד הכדורסל התכנסה היום (חמישי) בצהריים והחליטה לקבל את המלצת הועדה המקצועית למנות צוות חדש לנבחרת ישראל הבוגרת, ולנבחרות הצעירות צוות חדש-ישן, כשבראש הרשימה נמצא מאמן מונס הבלגית, אריק שיבק, שישמש כמאמן נבחרת ישראל ויחליף בתפקיד את צביקה שרף.


"הנהלת איגוד הכדורסל אישרה את המלצת הוועדה המקצועית בעניין מינויים של מאמני הנבחרות: אריק שיבק לנבחרת הבוגרת, יעקב ג'ינו לנבחרת העתודה ודני פרנקו לנבחרת הנוער", נמסר בהודעת האיגוד. המשך תפקידו של יורם חרוש כמאמן העל של הנבחרות הצעירות לא עלה לדיון. לחרוש יש חוזה עד חודש אוגוסט.


על פי ההחלטה, מלבד שיבק, מונה יעקב ג'ינו לנבחרת העתודה, ודני פרנקו ימשיך לאמן את נבחרת הנוער. החלטות לגבי נבחרת הקדטים ולגבי זהות מאמן העל של הנבחרות טרם התקבלו. בימים האחרונים ניסו אנשי האיגוד לרכך את ראשי מרכזי מכבי ואליצור על ידי מינויים של אנשים מטעמם לתפקידים באיגוד.


כבר בימים הקרובים יחלו המאמנים של הנבחרות הצעירות לגבש סגל ראשוני לאימונים במהלך השבוע לקראת אליפויות אירופה. מנגד, שיבק, שחזר לבלגיה לקראת חזרת קבוצתו מונס לפעילות בשבת הקרובה מול לובן, יצטרך לגבש בתקופה הקרובה צוות של שני עוזרים, כשלא ברור עדיין האם גיא גודס, אחד המועמדים הבולטים לתפקיד, יקח את המשרה.