#1


יציל את הקבוצה מירידה? דורסמן (צילום: יותם רונן)

שילם את המחיר. עוזי (צילום: ברני ארדוב)

להפועל חולון יש מאמן חדש-ישן: מיקי דורסמן. אחרי שזכה עם הקבוצה לפני שנתיים באליפות היסטורית, שנלקחה ממכבי תל אביב, דורסמן אמנם עזב את הקבוצה, בה שימש כבעלים, אבל היום (חמישי) החליטו שני הצדדים לחזור ולשתף פעולה, כאשר דורסמן ישמש כמאמן בלבד ולצידו יעבוד אבנר יאור. מוקדם יותר פיטרה הקבוצה את מאמנה, עמיר עוזי. לאחר מינויו אמר: "אני שמח לחזור למקום שאני אוהב".


הנהלת חולון הבהירה כי דורסמן הגיע בתור מאמן ולא יהיה לו קשר לצד הניהולי של הקבוצה, כפי שהיה בקדנציה הקודמת. בהנהלה מודים לאוהדים שתרמו והביאו למהלך הזה. אחרי שסיים את תפקידו בחולון לפני שנתיים, יצא דורסמן לפסק זמן, אך במהלך העונה שעברה הוא נענה להצעה שהגיעה אליו ממכבי ראשון לציון בניסיון להציל אותה מהירידה. אלא שדורסמן עזב לאחר מספר מחזורים ספורים, ומאז לא אימן.


עוד לפני מינויו של דורסמן נמסר כי "בעקבות כניסת מספר אוהדים לקבוצת הניהול של הקבוצה - אשר תזרים סכום כסף נוסף לחיזוק הקבוצה - הוחלט להיפרד מהמאמן עמיר עוזי ועוזרו. חשוב לציין כי הגרעון הקיים יחול על העמותה הקיימת, שהתחייבה לכסות את הגירעון. כמו כן עדי פרג שוחרר מהקבוצה".


חולון פתחה את העונה בצורה מאכזבת מאוד, עם שמונה הפסדים מתוך תשעה משחקים, ובקרב ההנהלה והאוהדים הייתה ביקורת קשה על תפקודו של המאמן, שקיבל ביטוי ראשון בליגת העל בשנה שעברה כשהחליף באמצע העונה את רובי בלינקו בעירוני רמת גן והוביל את הקבוצה למספר ניצחונות לא מבוטלים, שהשאירו את הקבוצה בליגה.


הבוקר הגיע עוזי למשרדי הפועל חולון, לאחר שבימים האחרונים עמל רבות להביא לקבוצה שני שחקנים זרים, ושמע את ההודעה על סיום תפקידו. התקציב לחיזוק הקבוצה הגיע לאחר ערב ההתרמה שנערך בחולון ביום שני האחרון, כשבנוסף לעדי פרג שעבר למכבי אשדוד, שוחרר גם הגארד טיטוס אייבורי, בניגוד לדעתו של עוזי.
המאמן נפגש עם הבעלים טובי שוורץ וחבר ההנהלה מיקי אבירם, שהודיעו לו על סיום תפקידו, ולאחר מכן עזב את המקום, "אני מאוד מופתע מהמהלך הזה, המסרים שקיבלתי בשבוע האחרון מההנהלה הם של המשכיות ושל עבודה. עבדנו להביא שני זרים אחרי ערב ההתרמה. אני מופתע מההחלטה, אין לי אלא לקבל אותה, זו זכותם, הם בעלי הדעה, אני מאחל להפועל חולון בהצלחה".


מוקדם יותר העונה הציע עוזי להנהלת הקבוצה את התפטרותו, אך בהנהלה ביקשו מהמאמן להישאר עד לאחר הפגרה ולאחר ערב ההתרמה. בינתיים קיבל עוזי הודעה להביא שני שחקנים זרים, וקיבץ מספר מועמדים לתפקיד, אך כעת מי שיביא את הזרים לקבוצה יהיה דורסמן.